www.mediagroupinfo.pl – portal informacyjny * Najlepsza bezpłatna promocja Twojej firmy.Sprawdź. Zadzwoń. Tel. 511 086 882, redakcja@mediagroupinfo.pl lub mediagroupinfo.pl@gmail.com * SZUKAJ NAS NA FACEBOOKU

„Okna na świat” w Żabim Rogu

W Szkole Podstawowej w Żabim Rogu 6 listopada 2014 r. uczniowie tej szkoły oraz Filii w Bramce wzięli udział projekcji filmów dokumentalnych oraz uczestniczyli w zajęciach prowadzonych przez psychologa. Szkoła bierze udział w IV Ogólnopolskim Konkursie BEZPIECZNA SZKOŁA – BEZPIECZNY UCZEŃ pod hasłem: PRAWO, PRZYJAŹŃ, TOLERANCJA.

Uczniowie klas O-III obejrzeli blok filmowy złożony z trzech filmów dokumentalnych:

TO JA I TYLE – to portret 7-letniej Emily, która żyje z rozrusznikiem serca. Czy można z nim skakać na trampolinie i bawić się w berka? Radosna dziewczynka wprowadziła dzieci w swój świat, opowiadając o codzienności i o elektronicznym urządzeniu, które jest z nią wszędzie.

BRACIA – to historia wielkiej miłości i przyjaźni pomiędzy dwójką braci: 11-letnim Rino i 9-letnim Nikiem. Młodszy jeździ na wózku. Jak więc razem mają grać w piłkę nożną? To proste, wystarczy nieco cierpliwości i pomysłowość! Chłopcy w pełen zrozumienia i poszanowania odmiennego zdania sposób rozwiązują konflikty, ale również towarzyszą sobie wzajemnie w trudnych lub radosnych chwilach.

ZOBACZ COŚ, POWIEDZ COŚ – to film ukazujący mechanizm znęcania i poniżania. Zbiór poruszających historii dzieci na temat bullyingu opowiadanych z perspektywy sprawcy, ofiary i obserwatora. Dokumentalną narrację z wypowiedzi uczniów brytyjskich szkół uzupełniają animowane obrazy, które pozwalają bohaterom zachować anonimowość. Film pokazuje, jak poradzić sobie w trudnych sytuacjach, jak reagować i co zrobić.

W klasach IV – VI tematyka filmów oscylowała wokół przemocy i agresji, z którą spotykają się uczniowie oraz zachęcała młodych ludzi do walki z własnymi słabościami.

Po projekcji każdego z filmów psycholog prowadziła pogadankę i krótkie ćwiczenia z uczniami o uczuciach i trudnościach, z którymi mogą, lub się spotykają.

Filmy były dla dzieci niezwykłym przeżyciem i źródłem ciekawych, nowych doświadczeń. W sposób bardzo obrazowy, czytelny i przejrzysty poruszały trudne życiowe problemy. (SP Żabi Róg/Filia Bramka/fot. archiwum szkół)