www.mediagroupinfo.pl – portal informacyjny * Najlepsza bezpłatna promocja Twojej firmy w regionie, Polsce, na świecie.Sprawdź. Zadzwoń. Tel. 511 086 882, redakcja@mediagroupinfo.pl lub mediagroupinfo.pl@gmail.com * MORĄSKI NEWSLETTER - SZUKAJ NAS NA FACEBOOKU

Orły – polskie nagrody filmowe

orły w tvp 2

Już 4 marca poznamy laureatów polskich nagród filmowych Orły 2013. Transmisja z gali na żywo w Dwójce. Polskie nagrody filmowe “Orły 2013”. Poniedziałek, 4 marca, część pierwsza o godz. 18:55, a część druga o godz. 22:50.
Ceremonia rozdania nagród Orły 2013 przyznawanych przez Polską Akademię Filmową dla najlepszych polskich produkcji filmowych ubiegłego roku odbędzie się w Teatrze Narodowym w Warszawie. Galę poprowadzi Arkadiusz Janiczek.
Orły 2013 są przyznawane w ramach 17 kategorii. Nagrody przyznawane będą w kategoriach: Najlepszy Film, Najlepsza Główna Rola Męska, Najlepsza Główna Rola Kobieca, Najlepsza Reżyseria, Najlepszy Scenariusz, Najlepsza Drugoplanowa Rola Męska, Najlepsza Drugoplanowa Rola Kobieca, Najlepsze Zdjęcia, Najlepsza Scenografia, Najlepsza Muzyka, Najlepsze Kostiumy, Najlepszy Montaż, Najlepszy Dźwięk, Najlepszy Film Europejski oraz Nagroda za Całokształt Twórczości – Osiągnięcia Życia, Nagroda Publiczności W tym roku pojawi się nowa kategoria – Najlepszy Dokument.
Do tegorocznych Orłów kandydowało 41 polskich filmów, które w okresie od 1 stycznia do 31 grudnia 2012 roku były wyświetlane przynajmniej przez tydzień na otwartych, płatnych pokazach. Członkowie Polskiej Akademii Filmowej głosują również na Najlepszy Film Europejski na ekranach polskich kin w 2012 roku. W tym roku wybierają spośród „Miłości” – reż. Michael Haneke „Nietykalnych” – reż. Olivier Nakache, Eric Toledano oraz „Artysty” – reż. Michael Hazanavicius.
Głosami członków Polskiej Akademii Filmowej najwięcej nominacji, bo aż w 10 kategoriach otrzymał film „Obława” Marcina Krzyształowicza, w 9 kategoriach – „Jesteś Bogiem” Leszka Dawida. „Drogówka” Wojciecha Smarzowskiego oraz „Pokłosie” Władysława Pasikowskiego otrzymały nominacje w 6 kategoriach.
Na statuetkę w kategorii za najlepszą reżyserię mają szansę: Leszek Dawid za film „Jesteś Bogiem”, Marcin Krzyształowicz za „Obławę” oraz Roman Polański za „Rzeź”.
O tytuł odkrycia roku rywalizować będą aktor Marcin Kowalczyk za rolę Magika w filmie „Jesteś Bogiem”, reżyser Bartek Konopka za realizację „Lęku wysokości” i muzyk Michał Urbaniak za aktorską kreację w filmie „Mój rower”.
We wprowadzonej dodatkowej kategorii – dokument – nominację otrzymał Jerzy Śladkowski za „Fabrykę wódki”, Michał Marczak za „Fuck For Forest” i Jacek Bławut za „Wirtualną wojnę”.
Osoby nominowane w pozostałych kategoriach i i nazwiska laureatów nagród „Orły 2013” będzie można poznać w poniedziałek oglądając transmisję z tej ceremonii w Dwójce, która rozpocznie się w o godzinie 18:55. Druga część relacji z gali o godzinie 22:50. (źródło: TVP)

 

 
No comments yet

Powered by WordPress | Find BlackBerry Phones for Sale Online. | Thanks to Top Bank CD Rates, Free MMORPG Games and Home Information Packs
Website is Protected by WordPress Protection from eDarpan.com.