www.mediagroupinfo.pl – portal informacyjny * Najlepsza bezpłatna promocja Twojej firmy.Sprawdź. Zadzwoń. Tel. 511 086 882, redakcja@mediagroupinfo.pl lub mediagroupinfo.pl@gmail.com * SZUKAJ NAS NA FACEBOOKU

Orszak trzech króli przeszedł przez Morąg

W niedzielę, 6 stycznia 2019 roku, pod hasłem „Odnowi oblicze ziemi”, Orszak Trzech Króli przeszedł ulicami 752 miejscowości w Polsce i 22 poza jej granicami, m.in. w Morągu. Orszak tradycyjnie wyruszy ulicami miasta, z każdej morąskiej parafii: Trójcy Przenajświętszej, Św. Józefa i Bł. Michała Kozala, aby spotkać się w kinie „Narie”.

Morąski Orszak Trzech Króli poprzedziły msze święte odprawione w każdej z parafii. Po nabożeństwie uformowały się orszaki, które ulicami miasta dotarły do kina „Narie”. Tam odbyło się wspólne kolędowanie, rozstrzygnięto konkursy. Można było także obejrzeć jasełka.

Motywem przewodnik OTK 2019 była zachęta do głębokiej refleksji nad pamiętnymi, wypowiedzianymi czterdzieści lat temu, słowami św. Jana Pawła II, do zbiorowego wysiłku na rzecz budowania lepszego świata, budowania dobra w naszej Ojczyźnie i do osobistej pracy nad przemianą naszych serc.

Na uczestników Orszaku w holu kina czekała gorąca herbata i ciasto.

Zapraszamy na fotorelację z Morąga.

(red./fot. dw)