www.mediagroupinfo.pl – portal informacyjny * Najlepsza bezpłatna promocja Twojej firmy.Sprawdź. Zadzwoń. Tel. 511 086 882, redakcja@mediagroupinfo.pl lub mediagroupinfo.pl@gmail.com * SZUKAJ NAS NA FACEBOOKU

PCK przekaże 70 paczek seniorom

Zarząd Oddziału Rejonowego Polskiego Czerwonego Krzyża przystąpił  do projektu finansowanego ze środków Sanofi, dotyczącego przekazania paczek żywnościowych  dla podopiecznych Punktu Opieki nad Chorym w Domu PCK w Morągu  60+ starszych i samotnych z Gminy Morąg, które nie mogą  bądź nie powinny wychodzić z domu po zakupy ( 70 paczek).

Paczki z produktami spożywczymi  i środkami ochronnymi zostaną dostarczone seniorom przez siostry Polskiego Czerwonego Krzyża.  Termin realizacji to 18- 30 maja 2020r.

Dzięki darowiźnie finansowej przekazanej dla Polskiego Czerwonego Krzyża, 3000 seniorów w całej Polsce oraz osób samotnych i w kwarantannie, otrzyma paczki z produktami ochrony osobistej, w tym tak potrzebne maseczki i płyny dezynfekujące oraz z artykułami spożywczymi.

– Epidemia COVID-19 jeszcze wyraźniej pokazuje kluczową rolę sektora farmaceutycznego w obszarze ochrony zdrowia i życia. Po epidemii wkroczymy w całkiem „nową normalność” i dlatego ważne jest nasze obecne zaangażowanie na wielu płaszczyznach, zarówno globalnie, jak i lokalnie. Jedną z grup najbardziej dotkniętych obecną sytuacją w Polsce są osoby starsze, często żyjące samotnie i zdane wyłącznie na gesty dobrych ludzi. Doniesienia o ich trudnej sytuacji, wywołują niepokój i troskę. Dlatego podjęliśmy decyzję o współpracy z Polskim Czerwonym Krzyżem, który od lat angażuje się w pomoc polskim seniorom. Mam nadzieję, że realna pomoc, jaką otrzymają dzięki wsparciu ze strony Sanofi, pomoże im poczuć się bezpieczniej i zdecydowanie poprawi warunki życia w tym trudnym czasie –mówi Magdalena Kruszewska, Prezes Zarządu Sanofi w Polsce.

Polski Czerwony Krzyż od początku epidemii wspiera osoby w kwarantannie i dostarcza żywność najbardziej potrzebującym. 5000 sióstr oraz pracowników PCK nieustannie odwiedza swoich podopiecznych, pomagając im w zakupach i codziennych czynnościach; a 19 Grup Ratownictwa współpracuje z władzami lokalnymi na swoim terenie, wspierając szpitale i przygotowując się do budowy tymczasowych miejsc pobytu dla zakażonych COVID-19.

– Pandemia koronawirusa postawiła przed nami nowe wyzwania i spowodowała izolację wielu osób, które są w grupie ryzyka zachorowania na COVID-19. Wszyscy skupiamy się na pomocy osobom chorym i starszym, którym koronawirus i niebezpieczna dla płuc choroba zagrażają najbardziej. Dlatego cieszymy się, że Sanofi podjęło decyzję, aby razem z Polskim Czerwonym zaopatrzyć w żywność i najpotrzebniejsze artykuły tych, którzy szczególnie teraz potrzebują naszego wsparcia –mówi Małgorzata Szukała, kierownik Działu Promocji i Pozyskiwania Dochodów w Biurze Zarządu Głównego Polskiego Czerwonego Krzyża.

(red.)