www.mediagroupinfo.pl – portal informacyjny * Najlepsza bezpłatna promocja Twojej firmy.Sprawdź. Zadzwoń. Tel. 511 086 882, redakcja@mediagroupinfo.pl lub mediagroupinfo.pl@gmail.com * SZUKAJ NAS NA FACEBOOKU

Podsumowali zbiórkę dla Sebastianka

Jak poinformował nas Paweł Makowski, została zakończona zbiórka na rzecz Sebastianka, na rehabilitację. Zebrana kwota to 27470,84 zł + 50 euro.

W lutym w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 1 im. Jana Pawła II w Morągu odbył się  IV Halowy Turniej Piłki Nożnej o Puchar NSZZ Policjantów w Morągu. Drużyny rywalizowały w szczytnym celu – zebrane środki zostaną przeznaczone na pomoc w rehabilitacji Sebastianka, synka policjantki z Komisariatu Policji w Morągu.

Charytatywny Turniej Piłki Nożnej o Puchar NSZZ Policjantów w Morągu, który w tym roku został zorganizowany po raz czwarty, przyciągnął zarówno sportowców, jak i kibiców.  Organizatorem turnieju był Zarząd Terenowy NSZZ Policjantów Komisariatu Policji w Morągu, a współorganizatorem Urząd Miejski w Morągu.

– Celem naszego turnieju była popularyzacja piłki nożnej, podnoszenie sprawności fizycznej oraz wdrażanie zasad fair play. Najważniejszym zaś celem rozgrywek było zebranie podczas turnieju pieniędzy, które w całości zostaną przeznaczone na rehabilitację małego Sebastianka, synka policjantki z Morąga – mówi Paweł Makowski, jeden z organizatorów turnieju.

Wcześniej przez dwa tygodnie na jednym z profili społecznościowych prowadzone były 103 licytacje, z których również całkowity dochód zasili konto Sebastiana. Udało się zebrać prawie 18.000 zł.

Licytacje różnych przedmiotów były również prowadzone podczas turnieju, a dochód z nich także trafi na konto Sebastiana.

Można było także wpłacać do puszek, które znajdowały się m.in. w różnych punktach handlowo-usługowych na terenie miasta.

Sebastianek wskutek komplikacji okołoporodowych choruje m.in. na wodogłowie i czterokończynowe porażenie mózgowe. Pozostaje pod stałą opieką poradni neurologicznej, chirurgicznej, ortopedycznej, audiologicznej, pulmonologicznej, genetycznej, okulistycznej, rehabilitacyjnej, logopedycznej i psychologicznej. Przeszedł dwie operacje ratujące życie. Wymaga również ciągłego  usprawniania oraz sprzętu rehabilitacyjnego. Pomimo tak trudnego startu wciąż udowadnia lekarzom, a przede wszystkim rodzicom, że wszystko jest możliwe.

 

(red./fot. org.)