www.mediagroupinfo.pl – portal informacyjny * Najlepsza bezpłatna promocja Twojej firmy.Sprawdź. Zadzwoń. Tel. 511 086 882, redakcja@mediagroupinfo.pl lub mediagroupinfo.pl@gmail.com * SZUKAJ NAS NA FACEBOOKU

Podsumowanie działań policyjnych „Znicz 2017”

Na terenie powiatu ostródzkiego w trakcie działań „Znicz 2017” policjanci wspomagani przez innych funkcjonariuszy wykonali łącznie ponad 400 służb. Mundurowi przede wszystkim zapewniali płynność i bezpieczeństwo ruchu w rejonach cmentarzy, na drogach dojazdowych do nich oraz na głównych ciągach komunikacyjnych naszego powiatu. Szczególna uwaga zwracana była na bezpieczeństwo pieszych, których w tym okresie w rejonach cmentarzy jest znacznie więcej niż zwykle.

Ponadto, podczas działań policjanci udzielali wszechstronnej pomocy uczestnikom ruchu drogowego, ale również zdecydowanie reagowali na lekceważenie zasad bezpieczeństwa. Duża uwaga zwracana była na wykroczenia zagrażające bezpieczeństwu, tj. na nadmierną prędkość, nieprawidłowe wyprzedzanie, wymuszanie pierwszeństwa, jazdę bez pasów bezpieczeństwa i przewożenie dzieci bez fotelików ochronnych. Podczas każdej kontroli drogowej badany był stan trzeźwości kierującego. Funkcjonariusze, jak co roku mieli w tych dniach wyjątkowo dużo pracy.

W efekcie przeprowadzonych działań policjanci Komendy Powiatowej Policji w Ostródzie, skontrolowali prawie 400 pojazdów, nałożyli 145 mandatów karnych, z tego 59 za przekroczenie prędkości oraz 3 za naruszenia przepisów ruchu drogowego przez pieszych. Policjanci w tych dniach zatrzymali 1 prawo jazdy oraz 21 dowodów rejestracyjnych. Niestety mimo naszych licznych apeli i działań profilaktycznych, mundurowi zatrzymali kierującego, który pomimo faktu wcześniejszego spożywania alkoholu zdecydował się na jazdę swoim pojazdem

Podczas tegorocznej akcji „Znicz 2017” od 27 października do 2 listopada doszło do 40 kolizji drogowych, na szczęście w tych zdarzeniach nikt nie odniósł poważnych obrażeń. Zdarzeń kryminalnych związanych z obchodami „Święta Zmarłych” policjanci nie odnotowali.

Funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego podsumowując tegoroczne działania „Znicz 2017” podkreślają, że minęły one na drogach naszego powiatu bardzo bezpiecznie. (KPP Ostróda)