www.mediagroupinfo.pl – portal informacyjny * Najlepsza bezpłatna promocja Twojej firmy.Sprawdź. Zadzwoń. Tel. 511 086 882, redakcja@mediagroupinfo.pl lub mediagroupinfo.pl@gmail.com * SZUKAJ NAS NA FACEBOOKU

Pokaz sokolnictwa w „Dwójce”

W Szkole Podstawowej nr 2 w  Morągu odbył  się pokaz sokolnictwa został zorganizowany z okazji „Nocy sów”. Placówka po raz drugi przyłączyła się do tej akcji. Jest to ogólnopolskie wydarzenie edukacyjne poświęcone tym tajemniczym ptakom.

Koordynatorem akcji jest organizacja Ptaki Polskie. „Noc sów” ma na celu przybliżyć tajemniczy świat sów, ich zwyczaje, znaczenie w przyrodzie i potrzebę ochrony tych pięknych ptaków. „Noc sów” odbywa się wiosną gdy przypada okres godowy i są one szczególnie aktywne i po zmroku można je usłyszeć. Na dzisiejszym pokazie mogliśmy zobaczyć dwie sowy: puszczyka i sowę śnieżną oraz sokoła wędrownego, sokoła raroga, jastrzębia Harisa. Mateusz Kowalke (lekarz weterynarii) opowiedział o wiele ciekawostek dotyczących każdego z ptaków, ich przystosowania do trybu życia, do sposobu polowania. Uczniowie mogli zobaczyć w czasie lotu i polowania sokoła wędrownego .

(SP 2 Morąg – Ewa Zimny)