www.mediagroupinfo.pl – portal informacyjny * Najlepsza bezpłatna promocja Twojej firmy.Sprawdź. Zadzwoń. Tel. 511 086 882, redakcja@mediagroupinfo.pl lub mediagroupinfo.pl@gmail.com * SZUKAJ NAS NA FACEBOOKU

Policjanci dbają o poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym

Na terenie powiatu ostródzkiego policjanci ruchu drogowego prowadzą cyklicznie kontrolno-prewencyjne działania w ramach Powiatowego Programu Poprawy Bezpieczeństwa Pieszych. Działania te maja wpłynąć na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a zwłaszcza na przestrzeganie przepisów związanych z korzystaniem z dróg przez pieszych.

W dniu 07.03 od wczesnych godzin rannych na terenie naszego powiatu policjanci drogówki prowadzili działania związane z poprawą bezpieczeństwa pieszych. Funkcjonariusze zwracali szczególną uwagę na zachowania kierowców wobec pieszych, ale też bacznie przyglądali się czy piesi nie łamią przepisów ruchu drogowego.

Takie działania mają na celu dyscyplinowanie we wzajemnych relacjach zarówno kierujących jak i pieszych. Są ukierunkowane na zapobieganie i zwalczanie zachowań powodujących główne zagrożenie pieszych w ruchu drogowym.

Statystyki wypadków drogowych w Polsce wskazują, że znaczącą grupą uczestniczącą w zdarzeniach drogowych są piesi.

Pieszy, nie jest chroniony karoserią pojazdu czy poduszką powietrzną, dlatego w zdarzeniach drogowych doznaje bardzo poważnych obrażeń, często skutkujących kalectwem albo nawet śmiercią.

Pamiętajmy, że przestrzeganie przepisów leży w interesie wszystkich uczestników ruchu drogowego.

(KPP Ostróda)