www.mediagroupinfo.pl – portal informacyjny * Najlepsza bezpłatna promocja Twojej firmy.Sprawdź. Zadzwoń. Tel. 511 086 882, redakcja@mediagroupinfo.pl lub mediagroupinfo.pl@gmail.com * SZUKAJ NAS NA FACEBOOKU

Policjanci odwiedzili przedszkolaków

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Ostródzie odwiedzili dzieci z przedszkoli Akademia Smyka oraz Chatka w Kwiatki. Funkcjonariusze opowiedzieli dzieciom o swojej pracy oraz przypomnieli maluchom podstawowe zasady bezpieczeństwa. Spotkanie odbyło się w ramach ogólnopolskiej akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo … przez cały rok szkolny”.

„Kręci mnie bezpieczeństwo … przez cały rok szkolny” to ogólnopolska akcja na rzecz bezpieczeństwa dzieci i młodzieży. Nawiązuje do poprzednich kampanii MSWiA, w ramach których w całej Polsce odbyły się tysiące spotkań propagujących wiedzę o bezpieczeństwie.

To właśnie w ramach tej akcji profilaktyk wraz z dzielnicowym z Komendy Powiatowej Policji w Ostródzie odwiedzili przedszkolaków z Akademii Smyka oraz Chatki w Kwiatki.

Podczas spotkania policjanci opowiedzieli maluchom o swojej codziennej pracy. Wyjaśnili, jakie spoczywają na nich obowiązki oraz w jaki sposób pomagają innym. Zaprezentowali również dzieciom elementy umundurowania oraz sprzęt, z którego korzystają podczas służby. Ogromnym zainteresowaniem cieszyły się kajdanki oraz największa atrakcja spotkania- policyjny radiowóz.

Policjanci omówili również podstawowe zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym, podczas zabawy w domu oraz na podwórku. Dzieci dowiedziały się m.in jak prawidłowo przechodzić przez jezdnię, dlaczego każdy powinien nosić elementy odblaskowe oraz jak zachować się w przypadku ataku psa. (KPP Ostróda)