www.mediagroupinfo.pl – portal informacyjny * Najlepsza bezpłatna promocja Twojej firmy.Sprawdź. Zadzwoń. Tel. 511 086 882, redakcja@mediagroupinfo.pl lub mediagroupinfo.pl@gmail.com * SZUKAJ NAS NA FACEBOOKU

Policjanci po raz kolejny zapobiegli tragedii

Każdy policjant rozpoczynający służbę tak naprawdę nie wie jaka ona będzie i co przyniesie nowy dzień. Dwóch ostródzkich kryminalnych na sobotni poranek zaplanowało zupełnie inne czynności niż te, z którymi przyszło im się zmierzyć. Na szczęści znaleźli się w odpowiednim miejscu i czasie, by pomóc w gaszeniu pożaru na plebanii w Reszkach.

W minioną sobotę (21.07.2018) ostródzcy kryminalni około godz. 6:00 rano jechali do jednej z miejscowości w gminie Ostróda, gdzie mieli wykonać zaplanowane czynności służbowe. Kiedy przejeżdżali obok kościoła w Reszkach zauważyli, że z otwartego okna plebanii wydobywają się kłęby dymu. Natychmiast o pożarze zaalarmowali oficera dyżurnego, który wezwał straż pożarną. Policjanci nie czekając na przyjazd strażaków sami przystąpili do działania. Weszli do budynku plebani i ugasili pożar. Okazało się, że zapalił się elektryczny bojler i najpierw należało odciąć dopływ prądu.

Dzięki błyskawicznej i zdecydowanej reakcji policjantów nie doszło do tragedii i pożar szybko został opanowany. (KPP Ostróda)