www.mediagroupinfo.pl – portal informacyjny * Najlepsza bezpłatna promocja Twojej firmy.Sprawdź. Zadzwoń. Tel. 511 086 882, redakcja@mediagroupinfo.pl lub mediagroupinfo.pl@gmail.com * SZUKAJ NAS NA FACEBOOKU

Policjant po służbie pomógł w zatrzymaniu sprawcy kradzieży

Policjant wydziału kryminalnego przebywając na urlopie pomógł w zatrzymaniu sprawcy kradzieży, który wybiegł z supermarketu ze skradzionym alkoholem i szarpał się z pracownikiem ochrony. Po interwencji policjanta i pracownika ochrony agresywny 20-latek trafił do policyjnego aresztu. Za popełnione przestępstwo kradzieży rozbójniczej grozi mu kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Do kradzieży rozbójniczej doszło wczoraj (28.08.2017r) przed godzina 16.00. w Ostródzie. Do jednego z marketów w centrum miasta wszedł młody mężczyzna. Następnie poszedł w kierunku stoiska z alkoholem, skąd zabrał butelkę markowego alkoholu za blisko 100 złotych. Następnie mężczyzna ominą linię kas i uciekł ze sklepu. Pracownik ochrony widząc to próbował zatrzymać sprawcę, który z nim się szarpał i wyrywał. Tą sytuację zauważył  będący na urlopie ostródzki policjant, który bez wahania podbiegł do pracownika ochrony i pomógł mu obezwładnić osobę. Na miejsce został wezwany policyjny patrol. Po wylegitymowaniu sprawcą kradzieży okazał się 20-letni mieszkaniec miasta. Młody mężczyzna trafił do policyjnego aresztu.

Teraz za popełnione przestępstwo kradzieży rozbójniczej grozi mu kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności. (KPP Ostróda)