www.mediagroupinfo.pl – portal informacyjny * Najlepsza bezpłatna promocja Twojej firmy.Sprawdź. Zadzwoń. Tel. 511 086 882, redakcja@mediagroupinfo.pl lub mediagroupinfo.pl@gmail.com * SZUKAJ NAS NA FACEBOOKU

Policyjne podsumowanie tygodnia na drogach powiatu

Na każdym kroku policjanci z ostródzkiej komendy starają się dotrzeć do mieszkańców powiatu z apelem o rozsądną i bezpieczną jazdę samochodem. Niestety wciąż zdarzają się osoby, które rażąco naruszają przepisy drogowe narażając na niebezpieczeństwo nie tylko siebie ale również innych.

Policjanci z ostródzkiej komendy codziennie patrolują drogi powiatu dbając o bezpieczeństwo uczestników ruchu. Funkcjonariusze prowadzą również szereg działań ukierunkowanych na poprawę bezpieczeństwa.

Od poniedziałku na terenie naszego powiatu doszło do 17 kolizji drogowych. Policjanci pracowali na miejscu 1 wypadku drogowego, w którym ranna została 1 osoba.

W ręce funkcjonariuszy trafiło również dwóch kierowców, którzy zdecydowali się wsiąść za kierownicę pod wpływem alkoholu.

Dobre warunki atmosferyczne, sucha nawierzchnia- złudne poczucie bezpieczeństwa

Piękna, słoneczna pogoda daje kierowcom złudne poczucie bezpieczeństwa – chętniej wykonują manewry, których nie podjęliby się podczas niesprzyjającej aury. Co więcej – podczas dobrej pogody chętniej przekraczają dozwoloną prędkość.  Tymczasem z analizy policyjnych statystyk wynika, że do wypadków drogowych bardzo często dochodzi podczas bardzo dobrych warunków atmosferycznych, przy suchej nawierzchni jezdni. Warto więc ponownie podkreślić: prędkość pojazdu musi być dostosowana do warunków panujących na drodze. Spokojna, rozsądna jazda, stosowanie się do obowiązujących przepisów, korzystanie ze swoich praw oraz wywiązywanie się z obowiązków, koncentracja , bezwzględna trzeźwość i zwracanie uwagi na wszystkich użytkowników ruchu drogowego – oto przepis na bezpieczną podróż.

(KPP Ostróda)