www.mediagroupinfo.pl – portal informacyjny * Najlepsza bezpłatna promocja Twojej firmy.Sprawdź. Zadzwoń. Tel. 511 086 882, redakcja@mediagroupinfo.pl lub mediagroupinfo.pl@gmail.com * SZUKAJ NAS NA FACEBOOKU

Policyjne podsumowanie weekendu

Bezpieczeństwo na drodze jest jednym z głównych celów jakie stawiają przed sobą policjanci ruchu drogowego. Podczas trwającego weekendu ostródzcy funkcjonariusze prowadzili działania własne „Alkohol i Narkotyki” oraz „Prędkość”. Skontrolowali łącznie ponad 300 pojazdów. Co cieszy, od piątku do niedzieli na terenie naszego powiatu nie doszło do żadnego wypadku drogowego.

Bezpieczeństwo na drodze jest jednym z głównych celów jakie stawiają przed sobą ostródzcy policjanci. Ilość lokalnych dróg w połączeniu z trzema głównymi trasami powoduje, że wśród setek kierowców, nadal są osoby naruszające przepisy prawne. Aby wyeliminować zagrożenie jakie stanowią tacy kierowcy, policjanci codziennie prowadzą skuteczne kontrole drogowe. Tak było również, podczas trwającego weekendu.

Od piątku do niedzieli ostródzcy funkcjonariusze przeprowadzili działania własne „Alkohol i Narkotyki” oraz „Prędkość”. Skontrolowali łącznie ponad 300 pojazdów. Blisko 30 kierowców zostało ukaranych mandatami karnymi za poruszanie się z nadmierną prędkością.

W trakcie weekendu w ręce policjantów trafiły również 3 osoby, które zdecydowały się wsiąść za kółko mimo wypitego wcześniej alkoholu. Za popełnione przestępstwa każdemu z nich grozi kara 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz surowa kara pieniężna. (KPP Ostróda)