www.mediagroupinfo.pl – portal informacyjny * Najlepsza bezpłatna promocja Twojej firmy.Sprawdź. Zadzwoń. Tel. 511 086 882, redakcja@mediagroupinfo.pl lub mediagroupinfo.pl@gmail.com * SZUKAJ NAS NA FACEBOOKU

Policyjne podsumowanie weekendu

Policjanci podsumowali miniony weekend. Od piątku do niedzieli na terenie naszego powiatu doszło do 12 kolizji drogowych. W ręce funkcjonariuszy trafiło 6 nietrzeźwych kierowców. Niechlubny „rekordzista” w tej grupie jechał rowerem z ponad 3 promilami alkoholu w organizmie.

Bezpieczeństwo na drodze jest jednym z głównych celów jakie stawiają przed sobą ostródzcy policjanci. Ilość lokalnych dróg w połączeniu z trzema głównymi trasami powoduje, że wśród setek kierowców, nadal są osoby naruszające przepisy prawne. Aby wyeliminować zagrożenie jakie stanowią tacy kierowcy, policjanci codziennie prowadzą skuteczne kontrole drogowe. Tak było również podczas trwającego weekendu.

Od piątkowego popołudnia do niedzieli na terenie naszego powiatu doszło do 12 niegroźnych kolizji drogowych. Policjanci pracowali również na ul. Chrobrego, gdzie doszło do potrącenia 10- letniej dziewczynki. Według ustaleń funkcjonariuszy, dziecko wbiegło na jezdnię wprost pod nadjeżdżającą toyotę. Na szczęście 10- latka nie odniosła poważnych obrażeń.

W ręce policjantów ostródzkiej drogówki trafiło 6 nietrzeźwych kierowców. Niechlubny „rekordzista” w tej grupie jechał rowerem z ponad 3 promilami alkoholu w organizmie.

Przed nami kolejne wiosenne, ciepłe dni. Policjanci przypominają, że sucha nawierzchnia jezdni nie gwarantuje nam bezpieczeństwa. Siedząc za kierownicą należy przede wszystkim myśleć o tym, co robimy i być ostrożnym. Pamiętajmy również o zasadzie ograniczonego zaufania- to, że my przestrzegamy przepisów ruchu drogowego nie oznacza, że inny kierowca nie popełni błędu.

Życzymy bezpiecznego tygodnia!

(KPP Ostróda)