www.mediagroupinfo.pl – portal informacyjny * Najlepsza bezpłatna promocja Twojej firmy.Sprawdź. Zadzwoń. Tel. 511 086 882, redakcja@mediagroupinfo.pl lub mediagroupinfo.pl@gmail.com * SZUKAJ NAS NA FACEBOOKU

Policyjne podsumowanie weekendu na drogach regionu

Za nami kolejny weekend. Od piątku w ręce policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Ostródzie trafiło aż pięciu kierowców pod wpływem alkoholu. Część z nich została zatrzymana dzięki zgłoszeniom obywatelskim. Funkcjonariusze apelują- nie ma przyzwolenia na jazdę na podwójnym gazie!

Tylko w ciągu minionego weekendu w ręce policjantów trafiło pięciu nietrzeźwych kierowców. Pierwszy z nich- motorowerzysta został zatrzymany w piątkowe popołudnie (07.12.2018). Mieszkaniec gminy Morąg miał ponad promil alkoholu w organizmie. Kolejny nietrzeźwy motorowerzysta „wpadł” w sobotę (08.12.2018) podczas kontroli drogowej w jednej z wsi w gminie Ostróda. 53- latek miał w organizmie ponad promil alkoholu. Kilka godzin później policjanci zatrzymali do kontroli volkswagena. Siedzący za kierownicą 70- latek znajdował się pod wpływem alkoholu. Badanie na zawartość tej substancji w jego organizmie wykazało promil.

Wieczorem w Małdytach doszło do kolizji drogowej. Kierowca seata uderzył w drzewo. Mężczyzna próbował oddalić się z miejsca zdarzenia, jednak powstrzymali go świadkowie, którzy wyczuli od niego zapach alkoholu. Jak okazało się, 35- latek miał w organizmie blisko 2 promile alkoholu i kierował autem mimo braku uprawnień.

W nocy z niedzieli na poniedziałek (10.12.2018) patrol dzielnicowych zatrzymał do kontroli drogowej kierowcę volkswagena. Jak okazało się, za kierownicą auta siedziała 20- latka. Kobieta jechała mimo, że wcześniej spożywała alkohol. Badanie wykazało pół promila tej substancji w jej organizmie. Ponadto, kierowała samochodem mimo braku uprawnień.

Policjanci apelują

Pijani kierowcy to realne zagrożenie na drogach. Są sprawcami wielu kolizji i wypadków, w tym również tych tragicznych w skutkach. Nie bądźmy obojętni! Reagujmy, gdy widzimy, że ktoś pod wpływem alkoholu zamierza wsiąść za kierownicę, informujmy policjantów, gdy widzimy podejrzany sposób jazdy kierowcy. Wspólnie zadbajmy o bezpieczeństwo na drogach naszego powiatu!

(KPP Ostróda)