www.mediagroupinfo.pl – portal informacyjny * Najlepsza bezpłatna promocja Twojej firmy.Sprawdź. Zadzwoń. Tel. 511 086 882, redakcja@mediagroupinfo.pl lub mediagroupinfo.pl@gmail.com * SZUKAJ NAS NA FACEBOOKU

Policyjne podsumowanie weekendu

Bezpieczeństwo na drodze jest jednym z głównych celów jakie stawiają przed sobą ostródzcy policjanci ruchu drogowego. Podczas trwającego weekendu ostródzcy policjanci kilkakrotnie podejmowali interwencje wobec nieodpowiedzialnych kierowców. Co cieszy, od piątku do niedzieli na terenie naszego powiatu nie doszło do żadnego wypadku drogowego.

Bezpieczeństwo na drodze jest jednym z głównych celów jakie stawiają przed sobą ostródzcy policjanci. Ilość lokalnych dróg w połączeniu z trzema głównymi trasami powoduje, że wśród setek kierowców, nadal są osoby naruszające przepisy prawne. Aby wyeliminować zagrożenie jakie stanowią tacy kierowcy, policjanci codziennie prowadzą skuteczne kontrole drogowe. Tak było również, podczas trwającego weekendu.

Od piątku do niedzieli funkcjonariusze pracowali na miejscu 13 kolizji drogowych. Jedną z nich, w niedzielę (04.03.2018) spowodował nietrzeźwy kierowca.

24- latek na parkingu jednego z ostródzkich supermarketów uderzył w inny pojazd i chciał uciec z miejsca zdarzenia. Został jednak ujęty przez świadków i przekazany w ręce policjantów. Badanie wykazało ponad 2,5 promila alkoholu w jego organizmie.

W ciągu ostatnich dni oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Ostródzie otrzymał kilka zgłoszeń od mieszkańców, którzy nie pozostali obojętni na krzywdę innych i zdecydowali się wezwać policjantów widząc niepokojące ich sytuacje. Mowa o osobach bezdomnych i tych pod wpływem alkoholu. Policjanci w ciągu weekendu kilkukrotnie interweniowali wobec osób, którym groziło wychłodzenie organizmu.

Przypominamy, że mimo, iż silne mrozy odpuściły, temperatura powietrza, szczególnie wieczorami i nocą wciąż spada kilka kresek poniżej zera. Policjanci wciąż prowadzą działania ukierunkowane na osoby bezdomne, starsze i nieporadne życiowo.

Apelujemy do mieszkańców, aby widząc niepokojącą ich sytuacje np. Koczującego w pustostanie bezdomnego informowali o tym funkcjonariuszy. Taką informacje przekazać nam można również za pośrednictwem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa do której odnośnik znajduje się na naszej stronie internetowej.

(KPP Ostróda)