www.mediagroupinfo.pl – portal informacyjny * Najlepsza bezpłatna promocja Twojej firmy.Sprawdź. Zadzwoń. Tel. 511 086 882, redakcja@mediagroupinfo.pl lub mediagroupinfo.pl@gmail.com * SZUKAJ NAS NA FACEBOOKU

Policyjne podsumowanie wielkanocnego weekendu

Świąteczny, długi weekend za nami. Bezpieczeństwo na drodze jest jednym z głównych celów jakie stawiają przed sobą policjanci ruchu drogowego. Jak mówią funkcjonariusze- świąteczne dni było spokojne i przede wszystkim bezpieczne. W czasie trwania akcji na terenie naszego powiatu nie doszło do żadnego wypadku drogowego.

Okres świąteczny to czas wzmożonej pracy policjantów. Nad bezpieczeństwem mieszkańców i podróżujących w tym czasie czuwało ponad 100 funkcjonariuszy.

Na drogi tradycyjnie wyjechało więcej patroli. Do głównych zadań mundurowych należało kontrolowanie stanu trzeźwości kierowców, sprawdzanie w jaki sposób przewożeni są pasażerowie, oraz eliminowanie z dróg kierowców z tzw. „ciężką nogą”.

Policjanci skontrolowali ponad 260 pojazdów, z czego blisko 80 kierowców ukaranych zostało mandatami karnymi, w większości przypadków za zbyt szybką jazdę.

Szczególną uwagę poświęcili także osobom pieszym. Funkcjonariusze sprawdzali, czy osoby poruszające się poza teren zabudowanym korzystają z elementów odblaskowych. Przyglądali się również relacjom kierowca- pieszy.

Świąteczny weekend bez wypadków

Jak mówią policjanci, mimo dużej liczby podróżujących, ruch na drogach naszego powiatu odbywał się płynnie. Co cieszy, w świąteczny długi weekend nie doszło do żadnego wypadku drogowego. W trakcie trwania akcji policjanci pracowali na miejscu 10 niegroźnych kolizji drogowych.

Nietrzeźwi kierowcy wyeliminowani z ruchu

W trakcie trwania świątecznego długiego weekendu w ręce policjantów trafiło 5 kierowców, którzy zdecydowali się wsiąść za kółko pod wpływem alkoholu. Rekordzistą w tej grupie okazał się 37- letni mieszkaniec gminy Miłakowo, który kierował motorowerem mając ponad 3, 5 promila alkoholu w organizmie.

3 amatorów jazdy na „podwójnym gazie” zostało ujętych przez mieszkańców, którzy zabrali im kluczyki i wezwali na miejsce funkcjonariuszy.

(KPP Ostróda)