www.mediagroupinfo.pl – portal informacyjny * Najlepsza bezpłatna promocja Twojej firmy.Sprawdź. Zadzwoń. Tel. 511 086 882, redakcja@mediagroupinfo.pl lub mediagroupinfo.pl@gmail.com * SZUKAJ NAS NA FACEBOOKU

Poważny wypadek na DK 16

Kilkanaście minut po godzinie 20:00, 5 grudnia dyżurny stanowiska kierowania komendanta powiatowego przyjął zgłoszenie o wypadku na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 16 z drogą wojewódzką. Wypadek miał miejsce w okolicy miejscowości Lubajny. Z informacji wynikało, że doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych, w których znajdowały się osoby ranne.

Do akcji z ostródzkiej jednostki ratowniczo-gaśniczej wyjechały dwa samochody ratowniczo-gaśnicze oraz dyspozycję wyjazdu otrzymała jednostka OSP Stare Jabłonki. Sytuacja na miejscu zdarzenia okazała się bardzo poważna. W jednym z samochodów znajdowały się dwie ciężko ranne kobiety, a nieopodal samochodu pod opieką świadków leżał mężczyzna. Jedna z poszkodowanych była nieprzytomna. Strażacy wraz z ratownikami medycznymi, natychmiast wydobyli obie poszkodowane. W pewnym momencie druga kobieta zaczęła również tracić przytomność. Trójka rannych została przeniesiona do trzech karetek pogotowia, którymi przewieziono ich do szpitala. Kierowca drugiego samochodu nie odniósł obrażeń, nie wymagał hospitalizacji. Strażacy ponadto zabezpieczyli pojazdy pod względem pożarowym. Teren akcji zabezpieczała policja. Utrudnienia na tym odcinku DK 16 trwały blisko dwie godziny.

Komunikat policji w sprawie wypadku:

Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło na drodze K16. Według ustaleń policjantów 46- letni kierowca audi nie ustąpił pierwszeństwa 25- latkowi kierującemu audi w wyniku czego do zdarzenia. Do szpitala trafił młody kierowca i jego dwie pasażerki. Kobiety są w stanie ciężkim.

Do zdarzenia doszło około godz. 20:00 na drodze K16 na skrzyżowaniu dróg do m. Idzbark i Lubajny. Według ustaleń pracujących na miejscu policjantów 46- letni kierowca audi nie ustąpił pierwszeństwa 25- latkowi podróżującemu również audi, w wyniku czego doszło do zderzenia.

Wraz z młodym kierowcą jechały pasażerki- 22 i 17- latka. Obie kobiety w stanie ciężkim trafiły do szpitali. Hospitalizacji wymagał również ich starszy kolega.

Funkcjonariusze podjęli decyzję o zatrzymaniu prawa jazdy 46- letniemu kierowcy. Za spowodowanie wypadku drogowego odpowie przed sądem.

(kpt. Grzegorz Różański/KPP Ostróda fot. mł. ogn. Paweł Wroszkowski)