www.mediagroupinfo.pl – portal informacyjny * Najlepsza bezpłatna promocja Twojej firmy.Sprawdź. Zadzwoń. Tel. 511 086 882, redakcja@mediagroupinfo.pl lub mediagroupinfo.pl@gmail.com * SZUKAJ NAS NA FACEBOOKU

Pożar domu w Strużynie. Potrzebna pomoc

Kilka minut po godzinie 17:00, 28 lutego br. zgłoszony został pożar domu jednorodzinnego w miejscowości Strużyna. Dzisiaj potrzebna jest pomoc dla poszkodowanych mieszkańców budynku.

Jak mówi kpt. Grzegorz Różański, rzecznik prasowy ostródzkich strażaków: informator przekazał, że w budynku pojawiło się duże zadymienie. W domu przebywały dwie dorosłe osoby, które go bezpiecznie opuściły. Do akcji gaśniczej zadysponowane zostały z morąskiej JRG dwa zastępy ratowniczo-gaśnicze i samochód rozpoznawczo ratowniczy oraz podnośnik hydrauliczny. Ponadto dyspozycję wyjazdu do akcji otrzymały Wojskowa Straż Pożarna z Morąga i okoliczne jednostki OSP, także z powiatu elbląskiego. Po kilku minutach od zgłoszenia przybyła jednostka OSP Strużyna. Dach domu był już objęty w całości płomieniami. Ogień rozprzestrzenił się błyskawicznie. Strażacy rozpoczęli akcję, podali z gaśniczej linii wężowej wodę na płonący dach. Sukcesywnie wprowadzane były kolejne prądy wody zarówno do wnętrza budynku jak i z zewnątrz, między innymi z podnośnika hydraulicznego. W pewnej chwili zasłabła współwłaścicielka domu. Strażacy natychmiast udzielili jej kwalifikowanej pierwszej pomocy. Kobietę przekazano zespołowi Państwowego Ratownictwa Medycznego, który zabrał ją do szpitala. Działania gaśnicze były utrudnione. Niska temperatura dawała się we znaki strażakom. Sprzęt gaśniczy zamarzał, a strażacy musieli pracować rotacyjnie. Co pewien czas na stanowiskach gaśniczych następowała wymiana strażaków, którzy szybko się wychładzali. Działania gaśnicze wraz z dogaszaniem trwały blisko sześć godzin, udział w nich wzięło 50 strażaków. Zabezpieczanie miejsca zdarzenia wspomogły także dwa patrole policji.

Teraz rodzinie poszkodowanej potrzebna jest pomoc.
– Wczoraj w STRUŻYNIE doszło do tragedii, w której jedna z rodzin straciła cały swój dotychczasowy dorobek łącznie z dachem nad głową. W takich sytuacjach najważniejsze jest wsparcie! Apelujemy do wszystkich mieszkańców prosząc o wsparcie w tak trudnej sytuacji. W pierwszej kolejności prosimy wszystkich gospodarzy o przekazanie (oczywiście na miarę możliwości) zboża, które posłuży za pokarm dla ocalałych zwierząt – mówi sołtys Strużyny Alicja Woronko-Breig, z którą można kontaktować się w sprawie pomocy pogorzelcom, pod nr tel: 508108350.

(red./fot. bryg. Piotr Wlazłowski/fot. arch. sołectwa)