www.mediagroupinfo.pl – portal informacyjny * Najlepsza bezpłatna promocja Twojej firmy.Sprawdź. Zadzwoń. Tel. 511 086 882, redakcja@mediagroupinfo.pl lub mediagroupinfo.pl@gmail.com * SZUKAJ NAS NA FACEBOOKU

Pożar słomy zagrażał kurnikom w Wilamowie

– Kilka minut po godzinie 11:00, 11 maja wpłynęło zgłoszenie do stanowiska kierowania komendanta powiatowego w Ostródzie o pożarze w miejscowości Wilamowo. Pierwsza informacja wskazywała, ze pożar nie jest poważny. Zgłaszający informował o palącej się pryzmie balotów słomy. Jednak kolejne wypowiadane zdania, zmieniły obraz sytuacji. Pryzma balotów miała około 100 m2  powierzchni i znajdowała się pomiędzy dwoma kurnikami wielkopowierzchniowymi. Pożar w każdej chwili mógł przenieść się na budynki – informuje kpt. Grzegorz Różański, oficer prasowy ostródzkich strażaków.

Kurniki były puste, przygotowywane do zasiedlenia. Do akcji z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej PSP w Morągu wyjechał samochód ratowniczo-gaśniczy i rozpoznawczo-ratowniczy. Zadysponowana została także wojskowa straż pożarna z Morąga oraz jednostki OSP z gminy Małdyty.

– Strażacy przystąpili do gaszenia pożaru. Z gaśniczych linii wężowych podali wodę, za wszelką cenę starli się powstrzymać ogień, by nie przeniósł się na budynki. Udało się powstrzymać rozwój pożaru. Kurniki zostały uratowane. Dalsze działania gaśnicze polegały na sukcesywnym rozwożeniu dogaszaniu palącej się słomy. W akcji udział wzięło 6 zastępów straży pożarnej, 30 strażaków – relacjonuje kpt. Grzegorz Różański.

(red./fot.  bryg. Adam Zaręba – JRG PSP Morąg)