www.mediagroupinfo.pl – portal informacyjny * Najlepsza bezpłatna promocja Twojej firmy.Sprawdź. Zadzwoń. Tel. 511 086 882, redakcja@mediagroupinfo.pl lub mediagroupinfo.pl@gmail.com * SZUKAJ NAS NA FACEBOOKU

„Precz z nadwagą” – zajęcia w „Czwórce”

Dzięki współpracy z Pełnomocnikiem Burmistrza ds. Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Szkole Podstawowej nr 4 realizowany jest program pt. „Precz z nadwagą”. Celem program jest kształtowanie sprawności fizycznej a raz w miesiącu odbywają się zajęcia praktyczne dotyczące zdrowego odżywiania. Zajęcia odbywają się w każdy poniedziałek i uczestniczą w nich dzieci ze świetlicy z klas II-III.

W październiku zajęcia dotyczące odżywiania skupiliśmy na robieniu zdrowych kanapek.  Działanie poprzedziła pogadanka na temat zachowania higieny (mycia rąk), a także jedzenia zdrowych produktów. Gdy przeszliśmy do „działania„ wielką radość sprawiło dzieciom smarowanie pieczywa graham lub kukurydzianego, a następnie układanie na nim kompozycji z ulubionych produktów. Można śmiało powiedzieć, że dzieci zadanie wykonały doskonale. Kanapki nie tylko były smaczne, zdrowe, ale i pięknie ozdobione. Nawet wicedyrektor Ewa Onichimowska skusiła się na wspólną degustację!

Cel został osiągnięty – uczniowie przy robieniu kanapek kształcili odpowiednie nawyki żywieniowe, rozwijali wyobraźnię oraz dbałość o higienę podczas sporządzania posiłków.(Tekst i  fot. Anna Ważny, Joanna Grodzka)