www.mediagroupinfo.pl – portal informacyjny * Najlepsza bezpłatna promocja Twojej firmy.Sprawdź. Zadzwoń. Tel. 511 086 882, redakcja@mediagroupinfo.pl lub mediagroupinfo.pl@gmail.com * SZUKAJ NAS NA FACEBOOKU

Przedszkolaki dbają o zdrowie

„Dbam o zdrowie” to program opracowany przez Polski Czerwony Krzyż przy finansowym wsparciu Ministerstwa Zdrowia. Upowszechnia on normy i zasady prawidłowego odżywiania się, w celu kształtowanie zachowań korzystnych dla zdrowia fizycznego i psychicznego dzieci w wieku przedszkolnym i młodszym szkolnym. Rozpoczynając realizację programu dzieci z grupy „Biedronki” z Przedszkola nr 6 „Pod Zielonym Parasolem” w Morągu wybrały się do pobliskiego sklepu, by sprawdzić czy można kupić w nim zdrową żywność.

Już przy samym wejściu trzeba było dokonać wyboru. Idziemy na dział z owocami i warzywami czy ciastami? Chociaż słodkości kusiły to jednak kolorowe owoce i warzywa przyciągnęły uwagę dzieci. Odnalazły one jeszcze wiele innych miejsc w sklepie, w których znajdują się zdrowe produkty, potrafiły je wskazać i nazwać. Mimochodem jednak zerkały na sąsiednie półki i gabloty ze słodkościami. Jakież było ich zaskoczenie i zdziwienie, gdy na półkach ze zdrową żywnością również znalazły słodycze, w dodatku takie, które nie zawierają cukru i żelatyny. Przedszkolaki po wyjściu ze sklepu stwierdziły, iż wśród wielu produktów, które można kupić w tym sklepie, są też takie, które określamy mianem „zdrowych produktów”. Mamy nadzieję, że coraz częściej będą wybierać produkty oznakowane jako „zdrowa żywność”.

Wcześniej odbyły się zajęcia pod hasłem: ,”Zdrowe planowanie”. Do udziału w zajęciach zaproszono panią Stasię – szefa kuchni w naszym przedszkolu. Zapoznała ona dzieci z wyposażeniem magazynu żywnościowego, pokazała przedszkolną kuchnię. Po powrocie do sali przedszkolaki miały możliwość zaprezentować swoją wiedzę na temat zasad prawidłowego odżywiania. Głównym celem zajęć było jednak zaplanowanie przez dzieci Jadłospisu na jeden dzień. Korzystając z planszy przedstawiającej Piramidę Zdrowia i słuchając cennych wskazówek pani Stasi dzieci bardzo dobrze wywiązały się z zadania. Z zadowoleniem i dumą pozowały do zdjęcia z zaproszonym gościem na tle tablicy z kolorowym jadłospisem. Na koniec zajęć dzieci stwierdziły, że w jadłospisie zaplanowały dania, które są nie tylko zdrowe, ale również smaczne. (Przedszkole nr 6 Morąg)