www.mediagroupinfo.pl – portal informacyjny * Najlepsza bezpłatna promocja Twojej firmy.Sprawdź. Zadzwoń. Tel. 511 086 882, redakcja@mediagroupinfo.pl lub mediagroupinfo.pl@gmail.com * SZUKAJ NAS NA FACEBOOKU

Przesiadł się na miejsce pasażera, by uniknąć odpowiedzialności za kierowanie pomimo cofniętych uprawnień

Ostródzcy policjanci ruchu drogowego uniemożliwili dalszej jazdy kierowcy mercedesa, który prowadził pojazd pomimo wcześniejszego cofnięcia uprawnień. 57-latek na widok funkcjonariuszy zamienił się miejscami z pasażerem pojazdu. Najprawdopodobniej w ten sposób chciał uniknąć odpowiedzialności. Teraz w myśl nowych przepisów odpowie za popełnione przestępstwo, za co może grozić mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w sobotę około godziny 20.00 na drodze krajowej nr 7 niedaleko miejscowości Grabin. Policjanci zatrzymali do kontroli drogowej dostawczego mercedesa. Chwilę przed kontrolą – podczas zatrzymania pojazdu funkcjonariusze zauważyli jak kierowca zamienia się miejscami z pasażerem. Policjanci od razu rozpoznali 57-latka.

Jak się okazało, mężczyzna ma cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami. Najprawdopodobniej w ten sposób chciał uniknąć odpowiedzialności karnej. Samochód, którym jechał mieszkaniec województwa lubelskiego został przekazany pasażerowi, który zamienił kierowcę na czas policyjnej kontroli.

Teraz mężczyzna odpowie za popełnione przestępstwo. W myśl nowych przepisów za kierowanie pomimo cofniętych uprawnień 57-latkowi może grozić kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności. (KPP Ostróda)