www.mediagroupinfo.pl – portal informacyjny * Najlepsza bezpłatna promocja Twojej firmy.Sprawdź. Zadzwoń. Tel. 511 086 882, redakcja@mediagroupinfo.pl lub mediagroupinfo.pl@gmail.com * SZUKAJ NAS NA FACEBOOKU

Rejsy statkami po warmińsko-mazurskich akwenach

W sezonie turystycznym na Warmii, Mazurach i Powiślu niezapomniane przeżycia zapewnią każdemu rejsy statkami wycieczkowymi. Regularnie kursują one m.in. po Wielkich Jeziorach Mazurskich, Kanale Elbląskim i połączonych z nim jeziorach, a także po Zalewie Wiślanym.

Największy ruch panuje na Wielkich Jeziorach, gdzie na licznych trasach codzienne rejsy organizuje Żegluga Mazurska. Jej statki wypływają z przystani w: Giżycku (do Węgorzewa, Mikołajek, Rydzewa, Szymonki, Sztynortu, Rucianego-Nidy), Mikołajkach (do Giżycka, Rynu, Rucianego-Nidy, Rydzewa, Kamienia, Szymonki), Węgorzewie (do Giżycka, na wyspę Upałty), Rucianem-Nidzie (do Giżycka, Mikołajek, Kamienia), Rydzewie (do Giżycka, Mikołajek). Można też korzystać z okrężnych rejsów spacerowych z tych przystani po wybranych jeziorach (Śniardwy, Mamry, Niegocin, Kisajno, Dobskie, Nidzkie).

Statki Żeglugi Pasażerskiej Mikołajki regularnie pływają pomiędzy Mikołajkami, Rucianem-Nidą i hotelem Robert’s Port w Starych Sadach. Z Rucianego-Nidy po jeziorach Nidzkim i Bełdany oraz do Mikołajek kursują statki portu U Faryja. Rejsy z Ekomariny w Giżycku po jeziorze Niegocin oraz szlakiem jeziora Kisajno oferuje Bosman. Z Giżycka na wybrane trasy wyruszają również statki Konstatynowicza. Przeżycie niezwykłej przygody zapewni rejs żaglowcem „Chopin”.

Po Kanale Elbląskim i połączonych z nim jeziorach pływają statki Żeglugi Ostródzko-Elbląskiej (w maju, czerwcu, wrześniu i do połowy października – w dni wolne od pracy, w lipcu i sierpniu codziennie). Armator proponuje rejsy na trasach (w obie strony) pomiędzy Elblągiem i Buczyńcem, Ostródą i Miłomłynem oraz Ostródą i Starymi Jabłonkami (organizuje też transport autokarem pomiędzy początkiem i końcem trasy). W ofercie ma też rejsy spacerowe: z Elbląga (jezioro Druzno, rzeka Elbląg), Ostródy (jeziora Drwęckie i Pauzeńskie) i Iławy (jezioro Jeziorak). Po Jezioraku pływa także statek „Ilavia”.

Statek „Elwinga” kursuje po Zalewie Wiślanym pomiędzy Krynicą Morską, Tolkmickiem i Fromborkiem (w maju i czerwcu na zamówienie, w lipcu i sierpniu według rozkładu, można się wybrać również na trasy Elbląg-Gdańsk i Gdańsk-Elbląg). Pomiędzy Tolkmickiem a Krynicą Morską pływa też Tramwaj Wodny (rejsy są skomunikowane z połączeniami autokarowymi pomiędzy Tolkmickiem i Fromborkiem). Bezpośrednio do Fromborka (i z powrotem) można też dopłynąć z Krynicy Morskiej statkiem Żeglugi Gdańskiej.

Z rejsów spacerowych można korzystać także m.in. na jeziorach: Roś w Piszu („Smętek”), Ukiel w Olsztynie (WarmiaBus) i Domowym Dużym w Szczytnie (Miejski Ośrodek Sportu).

(wwim)