www.mediagroupinfo.pl – portal informacyjny * Najlepsza bezpłatna promocja Twojej firmy.Sprawdź. Zadzwoń. Tel. 511 086 882, redakcja@mediagroupinfo.pl lub mediagroupinfo.pl@gmail.com * SZUKAJ NAS NA FACEBOOKU

Rodzina czy służba? Przykład Mam-żołnierzy pokazuje, że będąc Terytorialsem można świetnie połączyć jedno z drugim

Wojska Obrony Terytorialnej umożliwiają najbardziej optymalne połączenie dotychczasowej aktywności w życiu cywilnym ze służbą wojskową. Jest to możliwe dzięki temu, że szkolenia odbywają się głównie w dni wolne od pracy. Jest to oferta bardzo atrakcyjna dla kobiet, których w WOT jest aż 10 procent.

Coraz więcej pań wyraża chęć włożenia munduru wojskowego. Jako powód wstąpienia do WOT podają chęć sprawdzenia siebie w zupełnie innej roli niż ta, którą realizują na co dzień. Panie, które są mamami podkreślają, że dodatkową zaletą Terytorialnej Służby Wojskowej (TSW) jest wspieranie indywidualnych predyspozycji, talentów i zainteresowań. Służba w WOT daje kobietom możliwość połączenia życia rodzinnego, pracy zawodowej ze służbą wojskową. Ta szansa stoi przed każdą mamą, która chce wspierać swoich najbliższych i jednocześnie realizować swoje marzenia o byciu żołnierzem.

W szeregach WOT mile widziane są zarówno osoby aktywne społecznie, jak i te, które dopiero szukają pomysłu na siebie. Jest to miejsce dla tych, którzy chcą kontynuować rodzinne tradycje patriotyczne lub po prostu szukają przygody.

Swoje miejsce znajdą tu osoby pracujące, specjaliści z różnych dziedzin, jak
i poszukujący zatrudnienia. WOT to miejsce zarówno dla młodych, energicznych, jak i nieco starszych, z dużym doświadczenie życiowym i zawodowym.

Bycie Mamą zobowiązuje. To najbardziej odpowiedzialne zadanie w życiu każdej kobiety.  Z tej okazji wszystkim Mamom, w dniu ich święta, składamy najserdeczniejsze życzenia.

4 Warmińsko-Mazurska Brygada Obrony Terytorialnej im. kpt. Gracjana Fróga ps. „Szczerbiec” została powołana w drugim etapie tworzenia Wojsk Obrony Terytorialnej. Jej stałym rejonem odpowiedzialności jest województwo warmińsko-mazurskie. W skład brygady wchodzi pięć batalionów lekkiej piechoty (blp): Morągu, Braniewie, Giżycku, Ełku oraz Olsztynie. Brygadą dowodzi płk Mirosław Bryś.

(Monika Jabłońska, Rzecznik prasowy 4 Warmińsko-Mazurska Brygada Obrony Terytorialnej/ fot. Zdjęcie zostało wykonane przez fotografa z Dowództwa Wojsk Obrony Terytorialnej na przysiędze w Morągu)