www.mediagroupinfo.pl – portal informacyjny * Najlepsza bezpłatna promocja Twojej firmy.Sprawdź. Zadzwoń. Tel. 511 086 882, redakcja@mediagroupinfo.pl lub mediagroupinfo.pl@gmail.com * SZUKAJ NAS NA FACEBOOKU

Inauguracja Dni Rodziny w Morągu

W czwartek, 21 maja br. w morąskim ratuszu uroczyście zainaugurowano Dni Rodziny w Morągu w ramach Warmińsko-Mazurskich Dni rodziny pod hasłem: „Rodzina drogowskazem życia”.

Oficjalnie XVII Warmińsko-Mazurskie Dni Rodziny w Morągu, w imieniu Burmistrz Morąga, otworzył Jan Zambrzycki, sekretarz Gminy Morąg.w dalszej części konferencji można było wysłuchać wykładu dr Bożeny Chrostowskiej z Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego o tym, czy „Rodzina jest drogowskazem życia”. Prelegentka nawiązała w swoim wystąpieniu do swoich osobistych doświadczeń.

O wyzwaniach i rozterkach rodzica dotyczących dorosłości dziecka z niepełnosprawnością intelektualną, na przykładzie swojej rodziny mówił Edward Łepkowski.

Dorota Przetacka, specjalistka pracy socjalnej z Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Morągu mówiła o roli MOPS-u w lokalnym systemie wsparcia rodziny.

Rolę TPD w lokalnym systemie wsparcia rodziny pokazała Krystyna Sałak, prezes Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Morągu. Irena Kost, prezes Stowarzyszenia Uniwersytet Trzeciego Wieku w Morągu przedstawiła rolę osoby starszej w rodzinie.

Na zakończenie konferencji można było skosztować ciasta przygotowane przez instruktorów i uczestników WTZ w Morągu.

Gmina Morąg każdego roku mocno angażuje się w organizację dni rodziny na swoim terenie i do 12 czerwca br. w szkołach, przedszkolach, innych placówkach i instytucjach odbywają się liczne imprezy. (red./fot. Daniel Woronko)