www.mediagroupinfo.pl – portal informacyjny * Najlepsza bezpłatna promocja Twojej firmy.Sprawdź. Zadzwoń. Tel. 511 086 882, redakcja@mediagroupinfo.pl lub mediagroupinfo.pl@gmail.com * SZUKAJ NAS NA FACEBOOKU

Seminarium szkoleniowe zawodników taekwondo z mistrzem

Zawodnicy klubu Victoria Morąg obchodzą w tym roku 15 lecie istnienia klubu. Poza Galą Sportów Walki mieli okazję doskonalić swoje umiejętności pod okiem Mistrza Cheol In Kanga, który już po raz trzeci przyjął zaproszenie do Morąga, aby poprowadzić seminarium szkoleniowe z tradycyjnych, pokazowych oraz sportowych technik taekwondo.

Mistrz Kang, jest posiadaczem stopnia 7 dan, to jeden z najmłodszych na świecie posiadaczy tak wysokiego stopnia. Taekwondo trenuje od 6 roku życia. Brał udział w pokazach Taekwondo podczas ceremonii otwarcia i zamknięcia 24-tych Igrzysk Olimpijskich w 1988 roku w Seulu, gdzie otrzymał nagrodę od prezydenta IOC, Pana Juana Antonio Samarancha, ze względu na swoje umiejętności szybko rozpoczął karierę w taekwondo zdobywając wiele medali. Mistrz Kang ma ukończone kursy trenerskie Taekwondo na Uniwersytecie WTF Gyeonghui oraz Akademię Kukkiwon, jest również sędzią międzynarodowym poomse.  Mistrz Kang  podczas wielu przeprowadzonych treningów zarówno z grupą zaawansowaną, jak i grupą dzieci, przekazał część swojej ogromnej wiedzy naszym zawodnikom. Jest to wiedza tym cenniejsza, że Mistrz przez większość wakacji przebywał na szkoleniach w Korei, gdzie w dalszym ciągu podnosił swoje umiejętności. Bardzo cenne wskazówki techniczne z poomse, gdyż w tym elemencie Cheol In Kang jest ekspertem. Oprócz ogromnej wiedzy, umiejętności i technika Mistrza Cheol In Kang był również inspiracją dla naszych zawodników.

Po kilku sesjach treningowych, które były dosyć intensywne i wyczerpujące nasi zawodnicy byli bardzo zmęczeni, ale szczęśliwi z racji możliwości trenowania pod okiem Mistrza Kanga i  korzystania z jego cennych rad. Mistrz Kang, chwalił naszych zawodników za zaangażowanie i chęć zdobywania wiedzy. Podziękowanie kierujemy w stronę  Burmistrza Morąga, który dofinansował seminarium i dzięki temu mieliśmy możliwość trenowania pod okiem eksperta.

(Bartosz Małecki)