www.mediagroupinfo.pl – portal informacyjny * Najlepsza bezpłatna promocja Twojej firmy.Sprawdź. Zadzwoń. Tel. 511 086 882, redakcja@mediagroupinfo.pl lub mediagroupinfo.pl@gmail.com * SZUKAJ NAS NA FACEBOOKU

Śmiertelny wypadek koło Słonecznika

Jak informuje nas kpt. Grzegorz Różański, oficer prasowy ostródzkich strażaków: – Ok. godz. 14:00, 1 września br. na drodze powiatowej w okolicach miejscowości Słonecznik (gm. Morąg) doszło do tragicznego w skutkach wypadku drogowego.

– Samochód osobowy, którym podróżowała kobieta z dwójką dzieci wypadł z drogi i uderzył w drzewo. Do zdarzenia zadysponowane zostały samochody ratowniczo-gaśnicze  z morąskiej jednostki ratowniczo-gaśniczej oraz jednostki wojskowej. Do działań wyjechał również  z JRG Morąg samochód rozpoznawczo-ratowniczy oraz Ochotnicza Straż Pożarna w Słoneczniku. Na miejscu wypadku strażacy zastali doszczętnie rozbite BMW, które leżało na boku. W aucie uwięziona była nieprzytomna  12 letnia dziewczynka, kobieta i 2,5 letni chłopiec przytomni byli poza samochodem. Strażacy natychmiast przystąpili do  równoległego udzielania kwalifikowanej pierwszej pomocy poszkodowanym i wykonywaniu dostępu do uwięzionej dziewczynki. Przy pomocy ratowniczych narzędzi hydraulicznych odcięta została część dachu i rozparte drzwi w pojeździe. Dziewczynka nie dawała oznak życia, zespół ratownictwa medycznego przystąpił do reanimacji. Niestety obrażenia były rozległe, lekarz stwierdził zgon. Strażacy ponadto zabezpieczyli pojazd pod względem pożarowym – relacjonuje kpt. Grzegorz Różański.

– Mieszkanka gminy Morąg,  jadąca osobowym samochodem, na łuku drogi, z nieustalonych przyczyn wypadła z drogi, zahaczyła drzewo i dachowała. W wyniku wypadku śmierć na miejscu poniosło 12-letnie dziecko. Natomiast kobieta i drugie dziecko trafili do szpitala w Olsztynie. Kobieta z  obrażeniami ogólnymi, natomiast dziecko z ciężkimi obrażeniami. Dziecko nadal przebywa w szpitalu, w stanie ciężkim – dodaje sierż. szt. Romualda Szulim, p.o. rzecznika prasowego ostródzkiej policji. (red./fot. asp. sztab. Zbigniew Jankowski – JRG Morąg)