www.mediagroupinfo.pl – portal informacyjny * Najlepsza bezpłatna promocja Twojej firmy.Sprawdź. Zadzwoń. Tel. 511 086 882, redakcja@mediagroupinfo.pl lub mediagroupinfo.pl@gmail.com * SZUKAJ NAS NA FACEBOOKU

Śniadanie to podstawa – smacznie i radośnie w Miłakowie…

W Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Miłakowie w ramach Europejskiego Dnia Zdrowego Jedzenia i Gotowania, obchodzono „Dzień Zdrowego Śniadania”. W temat zdrowego odżywiania wprowadził montaż słowno-muzyczny pt. „Jedz zdrowo – żyj kolorowo” w wykonaniu młodzieży. Goście zaproszeni na to wydarzenie wystąpili w charakterze jury konkursu plastycznego pt. „Zdrowie na talerzu”, wyróżnili pięć prac i nagrodzili zwycięzców. Pamiętając o zasadzie, że podstawą zdrowia jest aktywność fizyczna, uczniowie wraz z wychowawcami przedstawili pantomimę pn. „Hymn Świeżaków”.

Gośćmi uroczystości byli, m.in.:
1. Wojciech Paliński – Przewodniczący Rady Powiatu Ostródzkiego,
2. Grzegorz Kierozalski – Dyrektor Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa w Olsztynie i radny powiatowy,
3. Zbigniew Zabłocki – Radny Powiatu Ostródzkiego,
4. O. Leon Barczak – Wikary,
5. Robert Miloch – Właściciel piekarni „Robercik”,
6. Nauczyciele, wychowawcy internatu, pracownicy oraz uczniowie Ośrodka.
Goście dokonali uroczystego otwarcia sali integracji sensorycznej i kinezyterapii, której poświęcenia dokonał O. Leon. Doposażenia sali dokonano dzięki wsparciu Podlaskiego Stowarzyszenie Sportowego Osób Niepełnosprawnych „START” z Białegostoku. Na spotkaniu wygłoszono krótką prelekcję o roli śniadań w żywieniu dzieci oraz przedstawiono wyniki badań przeprowadzonych wśród uczniów poszczególnych klas. Po modlitwie i błogosławieństwie przystąpiono wspólnie do sporządzania tego najważniejszego posiłku, dzięki któremu dzieci mają energię do nauki i zabawy i lepiej koncentrują się podczas lekcjach.
Robert Miloch zaprezentował bogaty asortyment pieczywa produkowany w jego piekarni, powodzeniem cieszył się chleb gryczany. Na stołach królowały różnorodne jogurty, serki twarogowe, ser podpuszczkowy, masło, mleko, różnego rodzaju musli, płatki kukurydziane, pomidory, ogórki, rzodkiewki, szczypiorek, papryka, jajka i wędlina. Nie zabrakło oczywiście owoców i ciekawych wypieków jak: ciasto marchewkowe oraz ciasto drożdżowe z cynamonem lub ze szpinakiem. Z bogatego asortymentu tych produktów uczniowie tworzyli ciekawe zestawy śniadaniowe, kanapki, koreczki i tartinki. Wszyscy uczestnicy otrzymali orzeszki arachidowe i napoje.
Sponsorem śniadania był Bank Żywności w Olsztynie, Piekarnia „Robercik”, Masarnia Michała Kreczkowskiego w Miłakowie oraz Zbigniew Zabłocki.
Uczniowie przekonali się, że śniadanie daje moc i chęć do zabawy oraz serdecznie podziękowali za wszystkie ofiarowane produkty.
Spotkanie odbyło się w pięknej scenerii dekoracji Doroty Tomasz. Dzięki zaangażowaniu wielu nauczycieli i wychowawców stworzono, wspólnie z gośćmi, bardzo serdeczną i radosną atmosferę, za co dyrekcja ośrodka składa wszystkim serdeczne podziękowania… (Starostwo w Ostródzie)