www.mediagroupinfo.pl – portal informacyjny * Najlepsza bezpłatna promocja Twojej firmy.Sprawdź. Zadzwoń. Tel. 511 086 882, redakcja@mediagroupinfo.pl lub mediagroupinfo.pl@gmail.com * SZUKAJ NAS NA FACEBOOKU

Spektakl „UWAGA!ROZWÓD! W MDK są darmowe wejściówki

Z okazji zbliżającego się Dnia Działacza Kultury Morąski Dom Kultury zaprasza  na spektakl teatralny  UWAGA! ROZWÓD! Sztukę przedstawi Teatr Nowy z Olsztyna 30 maja 2018 r., godz. 18:00, sala widowiskowo-kinowa, WSTĘP WOLNY. Wejściówki na spektakl do odbioru w kasie kina i kasie MDK.

„Uwaga rozwód”, to zabawna i wzruszająca sztuka napisana przez amerykańskiego dramatopisarza o polskich korzeniach Williama G. Thundera, w wyśmienitym tłumaczeniu Marty Markockiej – Pepol. Rozgrywa się ona, podobnie jak u Becketta, w przestrzeni nie do końca określonej, ponieważ jak mówi sam autor sztuki: „W teatrze najważniejsi są aktorzy. To właśnie oni wytwarzają więź między sobą, która przeradza się w spotkanie. Spotkanie, w którym możemy uczestniczyć my, widzowie. To właśnie jest kwintesencją teatru. W dobie wielkiego kina, telewizji i internetu skupianie się na wielkich inscenizacjach nie ma najmniejszego sensu. Teatr powinien odwołać się do tego co jest, było i będzie w nim najmocniejsze i nie do zastąpienia, mówię tu o aktorach oraz spotkaniu”. Tak więc nie zobaczymy tu wielkiej scenografii, czy stylowych kostiumów rodem z TVN’u. Jest to skromna inscenizacyjnie sztuka, która opiera się głównie na grze aktorskiej. Pomieszanie konwencji stand- up’u i komedii romantycznej pozwala na szybką identyfikację widzów z dwójką bohaterów, bawi, wzrusza i zaprasza do scenicznego świata w sposób niezwykle bezpośredni. Główna oś dramatu rozpięta jest między dwójką ludzi, którzy uwikłani w codzienną pogoń zapomnieli o sobie nawzajem. Zapomnieli o tym co w życiu jest najważniejsze, czyli o miłości. On i Ona, małżeństwo, oboje około czterdziestki, dziecko, kredyt, praca… i pustka. Spotykają się być może po raz ostatni. Obydwoje doszli do punktu, w którym rozwód wydaje się być jedynym rozwiązaniem. Jednak w trakcie ich rozmowy coś się wydarza… Czy maja jeszcze czas, zanim machina ruszy? Czy jest jeszcze nadzieja, która pozwoli odrodzić się zaufaniu i miłości? Czy rozwód to na pewno jedyne rozwiązanie? Aby się o tym przekonać, trzeba to zobaczyć.

Na scenie zobaczymy znanych i uznanych aktorów: Ona – Marzena Bergmann, On – Grzegorz Gromek.

(red.)