www.mediagroupinfo.pl – portal informacyjny * Najlepsza bezpłatna promocja Twojej firmy.Sprawdź. Zadzwoń. Tel. 511 086 882, redakcja@mediagroupinfo.pl lub mediagroupinfo.pl@gmail.com * SZUKAJ NAS NA FACEBOOKU

Strażacy z KP PSP Ostróda trzecią drużyną w województwie

XX Mistrzostwa Województwa Warmińsko-Mazurskiego w Sporcie Pożarniczym odbyły się w Nowym Mieście Lubawskim. W dwudniowej rywalizacji udział wzięło 19 reprezentacji komend miejskich i powiatowych Państwowej Straży Pożarnej naszego województwa. W ramach zawodów rozegrano trzy konkurencje: pożarnicze 100 metrów z przeszkodami, wspinanie po drabinie hakowej na trzecie piętro wspinalni oraz pożarnicze ćwiczenie bojowe. Znakomicie w dwóch pierwszych konkurencjach spisał się ostródzki strażak, asp. Przemysław Żydaczek, który wygrał popularną „setkę pożarniczą”.

Ponadto dołożył trzecie miejsce w wspinaniu po drabinie hakowej, co dało mu zwycięstwo w dwuboju pożarniczym. Drużynowo ostródzka reprezentacja dobrze wypadła w bardzo trudnej technicznie konkurencji – popularnej „hakówce”, zajmując trzecie miejsce. Drugiego dnia strażacy rywalizowali w konkurencji pożarnicze ćwiczenie bojowe. Bezkonkurencyjni okazali się reprezentanci iławskiej KP PSP. Nasza drużyna zajęła w tej konkurencji trzecie miejsce.

Klasyfikacja generalna w zawodach obliczana była po trzech konkurencjach. Drużyna, która uzyskała najmniejsza liczbę punktów zwyciężyła. Mistrzami Województwa zostali strażacy z Gołdapi, drugie miejsce zajęła reprezentacja KP PSP Nowe Miasto Lubawskie, a trzeci stopień podium przypadł strażakom z KP PSP Ostróda.

Kolejność czołowych miejsc w poszczególnych konkurencjach przedstawia się następująco: