www.mediagroupinfo.pl – portal informacyjny * Najlepsza bezpłatna promocja Twojej firmy.Sprawdź. Zadzwoń. Tel. 511 086 882, redakcja@mediagroupinfo.pl lub mediagroupinfo.pl@gmail.com * SZUKAJ NAS NA FACEBOOKU

Strażacy z ostródzkiej komendy wyróżnieni podczas Wojewódzkich obchodów Dnia Strażaka

Tegoroczne Wojewódzkie obchody Dnia Strażaka odbyły się 12 maja w Bartoszycach. Uroczystość połączona była z nadaniem Sztandaru bartoszyckiej Komendzie Powiatowej PSP.

Obchody  rozpoczęły się Mszą Świętą w kościele św. Jana Ewangelisty i Matki Boskiej Częstochowskiej, po której odbył się uroczysty apel na Placu Bohaterów Westerplatte. Dowódcą uroczystości był funkcjonariusz ostródzkiej Komendy Powiatowej PSP – kpt. Grzegorz Różański, który złożył meldunek Zastępcy Komendanta Głównego PSP nadbryg. Markowi Jasińskiemu. Nadbryg. Marek Jasiński dokonał przeglądu pododdziałów wystawionych przez Warmińsko-Mazurską Kompanię Honorową PSP, 20. Bartoszycką Brygadę Zmechanizowaną, Izbę Administracji Skarbowej w Olsztynie, Komendę Powiatową Policji w Bartoszycach, Nadleśnictwo Bartoszyce, Placówkę Straży Granicznej w Bezledach i Zakład Karny w Kamińsku. Uroczystości towarzyszyły poczty sztandarowe jednostek PSP i OSP. Ponadto w obchodach udział wzięli parlamentarzyści, wicewojewoda Warmińsko-Mazurski Sławomir Sadowski, Warmińsko-Mazurski Komendant Wojewódzki st. bryg. Bogdan Wierzchowski, samorządowcy oraz komendanci powiatowi i miejscy z naszego województwa, wśród których obecny był bryg. Tomasz Ostrowski – Komendant Powiatowy PSP w Ostródzie. Jednym z punktów uroczystego apelu było wręczenie odznaczeń, awansów i wyróżnień strażakom.

Prezydent RP, Postanowieniem z dnia 17 kwietnia 2018 roku nadał Srebrny Medal za Długoletnią Służbę,  między innymi funkcjonariuszom z naszej Komendy.

Medale otrzymali:

asp. sztab. Janusz Markowski

asp. sztab. Mieczysław Świdczuk

Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Joachim Brudziński z okazji Dnia Strażaka, za szczególne zaangażowanie podczas wykonywania obowiązków służbowych przyznał nagrodę pieniężną kpt. Grzegorzowi Różańskiemu – KP PSP Ostróda.

Po zakończeniu uroczystości rozpoczął się piknik dla mieszkańców miasta i okolic. Nie lada gratką dla społeczeństwa bartoszyckiego była możliwość obejrzenia III Turnieju Strażacki Twardziel. Trzecie miejsce w turnieju zajęła reprezentacja JRG Ostróda w składzie:

asp. Przemysław Żydaczek, mł. ogn. Paweł Wroszkowski

(kpt. Grzegorz Różański/ fot. Andrzej Grabowski, A. Zawadzki)