www.mediagroupinfo.pl – portal informacyjny * Najlepsza bezpłatna promocja Twojej firmy.Sprawdź. Zadzwoń. Tel. 511 086 882, redakcja@mediagroupinfo.pl lub mediagroupinfo.pl@gmail.com * SZUKAJ NAS NA FACEBOOKU

Strażak Żołnierz uczy dzieci obchodzenia się z ogniem

W grupie „Żabki” w Przedszkolu nr 6 „Pod Zielonym Parasolem” w Morągu mieliśmy  niecodziennego gościa – na zaproszenie dzieci przyszedł do nas tata Laury, Marcin Osiński, który jest zawodowym żołnierzem strażakiem i pracuje w Wojskowej Straży Pożarnej w Morągu. Pięciolatki realizują obecnie temat kompleksowy „Ogień – światło i ciepło”, więc kto może wiedzieć więcej o ogniu jak nie strażak!

Tata Laury przygotował dla dzieci wiele ciekawych doświadczeń pokazujących zachowanie się ognia w różnych sytuacjach.  Przedszkolaki dowiedziały się, czym jest ogień, jakie są jego  źródła oraz  jak dzielimy materiały palne (stałe, ciekłe, gazowe). W prosty sposób pokazał dzieciom jak ogień wchłania powietrze, które jest niezbędne podczas spalania. Zadawał pytania, na które pięciolatki musiały odpowiedzieć nieco główkując: „Czym gasi się ogień?’, ” Czy ogień jest niebezpieczny?”, „Czym można ugasić płonącego człowieka?”, „Jak sprawdzić, czy w pomieszczeniu jest pożar, gdy nie ma płomieni i dymu?”. Trzeba przyznać, że na część tych trudnych pytań przedszkolaki znały odpowiedzi. Pan Marcin zapoznał również dzieci ze znaczeniem oznaczeń na gaśnicy i podkreślał kilkakrotnie, że ognia nie należy się bać, ale też nie wolno z nim igrać. Chętne dzieci zaprosił do nauki zapalania zapałek. Podkreślił przy tym, że zapalanie i podpalanie to dwie różne rzeczy i rodzice powinni  zaspakajać ciekawość dzieci poprzez naukę obchodzenia się z ogniem. Na zakończenie w podziękowaniu za bardzo pouczającą lekcję przedszkolaki wręczyły serduszko – aby wiedział, że dzieci rozumieją jak bardzo ważny wykonuje zawód oraz czerwony lampion – aby miło wspominał naszą grupę. (Anna Miś – Przedszkole nr 6 „Pod Zielonym Parasolem” w Morągu)