www.mediagroupinfo.pl – portal informacyjny * Najlepsza bezpłatna promocja Twojej firmy.Sprawdź. Zadzwoń. Tel. 511 086 882, redakcja@mediagroupinfo.pl lub mediagroupinfo.pl@gmail.com * SZUKAJ NAS NA FACEBOOKU

Szkoła Dialogu w ZSZiOiPPP w Morągu

Uczniowie klasy II LO z Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących i Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Morągu z nauczycielką wiedzy o społeczeństwie  Agnieszką Wymentowską-Derezińską uczestniczyli w pierwszych spotkaniach projektu „Szkoła Dialogu”.

Jest to program edukacyjny, którego celem jest zapoznanie uczniów szkół ponadpodstawowych z historią Żydów w Polsce oraz ich wkładem w społeczny, kulturalny i ekonomiczny rozwój naszego kraju. Uczestnicy poznają rolę, jaką Żydzi odgrywali w ich miastach, lokalną historię, która bardzo często nie jest im znana. Projekt jest świetną inicjatywą dla rozwoju uczniów naszej szkoły, gdyż jest dość rozległy w czasie, co wiąże się z kilkoma etapami różnych działań. Dzięki temu każdy z nas będzie miał okazję dołożyć swoją cegiełkę do naszego wspólnego sukcesu.
(Adrianna Gotowicka II LO – ZSZiOiPPP w Morągu/ fot. arch. szkoły)