www.mediagroupinfo.pl – portal informacyjny * Najlepsza bezpłatna promocja Twojej firmy.Sprawdź. Zadzwoń. Tel. 511 086 882, redakcja@mediagroupinfo.pl lub mediagroupinfo.pl@gmail.com * SZUKAJ NAS NA FACEBOOKU

Targi Twój Dom, Twój Ogród i Zielona Arena już w ten weekend

W sobotę 24 i niedzielę 25 marca br. w Expo Mazury w Ostródzie odbędą się dwa niezwykłe wydarzenia: targi budownictwa, wyposażenia wnętrz i ogrodów – Twój Dom, Twój Ogród oraz kiermasz ogrodniczy – Zielona Arena. Zainicjujemy tym samym sezon prac budowlano-remontowych oraz ogrodniczych.

Na blisko 14 tys. m kw. powierzchni swoje produkty i usługi zaprezentują producenci, dystrybutorzy materiałów budowlanych, wykończeniowych, instalacyjnych, elementów wyposażenia wnętrz, pracownie projektowe, pośrednicy w obrocie nieruchomości oraz instytucje finansowe. Oferta Targów zapowiada się imponująco. Do obejrzenia i sprawdzenia stoiska miedzy innymi z mobilnymi i całorocznymi domami, garażami, systemami ociepleń, domowymi oczyszczalniami ścieków, farb, kotłów, pieców, saun domowych i ogrodowych.

Tematem przewodnim tej edycji będzie kamień i wszystko co z nim związane w budownictwie i ogrodnictwie. Wsparcia merytorycznego udzieli w tej kwestii partner wydarzenia „Kamienie Mazurskie Stępkowscy“.

Nowością tej edycji będzie strefa doradcza, współtworzona ze specjalistami z zakresu budownictwa, którzy będą udzielali porad zainteresowanym osobom.

Gościem Specjalnym Targów będzie Dominik Strzelec, znany widzom między innymi z programu TV „Usterka” czy „Odlotowy Ogród”, który udzieli wywiadu na scenie głównej, zainteresowanym konsultacji na temat budowy domu czy aranżacji ogrodu, poprowadzi konkurs dla publiczności oraz rozda autografy swoim fanom.

Za sprawą kiermaszu ogrodniczego na zwiedzających czeka bogata oferta produktów, akcesoriów, narzędzi i maszyn ogrodniczych, małej architektury, krzewów i drzew owocowych, roślin, sadzonek, cebul kwiatowych, żywności regionalnej oraz rękodzieła związanego z Wielkanocą, czyli stroiki, palmy i pisanki.

W tym roku hala, na której odbywać się będą targi Twój Dom, Twój Ogród i kiermasz Zielona Arena zostanie podzielona na 8 stref tematycznych:

– Strefa budowlana – maszyny, materiały budowlane

– Strefa ogrodnicza – baseny, oczka wodne, narzędzia

– Strefa wyposażenia wnętrz – meble, dodatki

– Strefa nieruchomości – deweloperzy

– Strefa doradcza – projektanci, architekci, firmy doradcze, banki

– Strefa kiermaszowa i strefa regionalnej żywności – Zielona Arena

– Strefa warsztatowa – pokazy, szkolenia, warsztaty itp.

– Strefa dla dzieci

– Strefa deweloperów lokalnych

Nowością tej edycji będzie STREFA DORADCZA –  gdzie będzie można dowiedzieć się, „JAK ZBUDOWAĆ DOM KROK, PO KROKU“:

– co zrobić zanim zaczniemy budować dom (warunki zabudowy terenu, pozwolenia na budowę itp., uzbrojenie działki);

– formalności związane z budową domu;

– wybrać gotowy projekt, czy postawić na indywidualność, z czym to się wiąże, jakie są różnice w kosztach, szeroka baza gotowych projektów do obejrzenia;

– jak sprawić, by dom był funkcjonalny – idealny układ w zależności od ukształtowania terenu, oświetlenia;

– gotowy projekt dopasowany do potrzeb domowników, warunki zabudowy, zmiany w projekcie, prawa autorskie, a zmiany w projektach;

– wybór odpowiednich materiałów w zależności od projektu i przeznaczenia inwestycji;

– dom murowany czy drewniany?

– z poddaszem, czy parterowy.

– jakie zastosować instalacje (ogrzewanie tradycyjne, podłogowe, kominki, pompy ciepła, kolektory, instalacje wodno-kanalizacyjne, systemy alarmowe, elektryczne, dom inteligentny)?

– co wokół domu? Taras, balkon, jakie ogrodzenie, garaż, wiaty, ogród, jakie rośliny na dany teren, woda w ogrodzie, zakładania i pielęgnacja ogrodu;

– w końcu urządzanie domu – jakie wybrać schody, okna, drzwi?

– prawo- czym jest adaptacja projektu, co powinna zawierać umowa z wykonawcą, warunki finansowania, oferty banków.

Tematem przewodnim Targów będzie KAMIEŃ i wszystko co z nim związane w budownictwie i ogrodnictwie.

ZAPLANOWANE WARSZTATY:

* Tworzenia Witraży

* Warsztaty stylizacji mebli farbami Chalk Paint.

Warsztaty odbywać się będą każdego dnia trwania Targów w godz. 12:00-15:00.

Wstęp na wydarzenia jest płatny. Przy pobraniu ze strony http://www.expobilety.pl koszt biletu wynosi 7 PLN. W kasach biletowych płatność będzie wyższa i będzie wynosić 10 PLN.

(red.)