www.mediagroupinfo.pl – portal informacyjny * Najlepsza bezpłatna promocja Twojej firmy.Sprawdź. Zadzwoń. Tel. 511 086 882, redakcja@mediagroupinfo.pl lub mediagroupinfo.pl@gmail.com * SZUKAJ NAS NA FACEBOOKU

Tomasz Sekielski w morąskiej bibliotece

Tomasz Sekielski, uznany dziennikarz śledczy, reporter, reżyser, założyciel wydawnictwa „Od deski do deski” przyjechał do na spotkanie autorskie do naszego miasta, na zaproszenie Miejskiej Biblioteki Publicznej. Podczas spotkania mówił nie tylko o pracy dziennikarza, ale przede wszystkim o najnowszej książce, drugiej części trylogii „Smak suszy”. Moderatorem spotkania była Magdalena Zaborwska, pracownik MBP w Morągu.

Tomasz Sekielski mówił nie tylko o swojej pracy dziennikarskiej, ale również o wydawnictwie „Od deski do deski”, które prowadzi z żoną Anną.

Dziennikarz  myślał o napisaniu powieści kryminalnej, ale zawsze brakowało na to czasu. Kiedy, po 15 latach zrezygnował z pracy w telewizji TVN, bo, jak sam powiedział, „było mu tam za dobrze”, to jego sytuacja życiowa spowodowała, że mógł usiąść i zacząć pisać książkę. – Kiedy zakończyłem przygodę z TVN-em to przez kolejne 9 miesięcy nie mogłem podjąć pracy w innych mediach, ponieważ miałem taki zapis  swojej umowie. Wtedy pomyślałem, że to dobry okres na napisanie książki – przyznaje Sekielski.

Od początku istnienia TVN-u, wspólnie z Andrzejem Morozowskim stworzyli wiele programów publicystycznych: „Teraz my!”, „Czarno na białym”.

Tomasz Sekielski opowiedział także, jak zdecydowali się z żoną na przeprowadzkę na Podlasie, gdzie mieszka do dnia dzisiejszego. Stwierdził, że tam znalazł spokój i mógł skupić się nad pisaniem książki. Powieść kryminalna „Sejf” została zainspirowana wsią Koterka, która lezy przy granicy z Białorusią, a w szczególności cerkiew, która znajduje się na bagnach. Dziennikarz powiedział, że wydawnictwo Rebis zdecydowało się wydać jego książkę, pod warunkiem, że będzie to trylogia. Powstały wtedy kolejne części „Obraz kontrolowany” i „Sejf 3 : gniazdo kruka”.

Tomasz Sekielski mówi, że pisząc swoje książki chce, aby zmuszały one czytelnika do myślenia, dlatego nie brakuje w nich ważnych tematów takich jak: zamachy terrorystyczne, mafijne porachunki, handel ludźmi, wojna na Ukrainie czy pedofilia.

W końcowej części spotkania odpowiadał na pytania publiczności, dotyczące m.in. swoich książek, pracy dziennikarskiej czy ważnych spraw politycznych. Wspomniał także, że pracuje nad filmem, który wiosną przyszłego roku będzie dostępny w internecie, będzie to dokument poruszający kontrowersyjny temat dotyczący pedofilii w kościele.

(red./fot. dw)