www.mediagroupinfo.pl – portal informacyjny * Najlepsza bezpłatna promocja Twojej firmy.Sprawdź. Zadzwoń. Tel. 511 086 882, redakcja@mediagroupinfo.pl lub mediagroupinfo.pl@gmail.com * SZUKAJ NAS NA FACEBOOKU

Trwa remont chodników i ulic w Morągu. Niedługo kolejne inwestycje

Morąg od jakiego czasu jest placem budowy. Realizowane są inwestycje wojewódzkie i powiatowe z finansowym udziałem Gminy Morąg. Przebudowywana jest droga wojewódzka nr 519 z Morąga do Małdyt, w tym ul. Dąbrowskiego w Morągu. Remontowane są drogi i ulice powiatowe: Kwiatowa, Szpitalna i Kościuszki. W planach są jeszcze inne inwestycje w naszej gminie.

– Kontynuujemy współpracę z powiatem ostródzkim, wykorzystując sprzyjający układ polityczny, że pięciu morąskich radnych tworzy koalicję rządzącą w powiecie.  Gmina Morąg uczestnicy prawie we wszystkich zadania inwestycyjnych 50 proc. na 50 proc. w kosztach. My dokładamy dla powiatu do realizowanych zadań. Jakbyśmy tego nie robili, to gdzie indziej takie zadania byłyby wykonywane.

W bieżącym roku wspólnie z powiatem modernizujemy trzy ulice w Morągu: Szpitalną, Kościuszki i Kwiatową. Uznałem to za punkt honoru, żeby ulice te nie odbiegały swoim stanem od innych już zmodernizowanych. Modernizowana jest ulica Mickiewicza i Dąbrowskiego i dobrze by było, aby ulice, które je łączą również były wyremontowane. Do  końca czerwca br. powiat ostródzki ma zmodernizować nawierzchnie i chodniki z 50 proc. wkładem finansowym Gminy Morąg – mówi Tadeusz Sobierajski, Burmistrz Morąga.

Ul. Kwiatowa – szacunkowa wartość: 337 586 zł, środki powiatu: 168 793 zł, środki gminy 168 793 zł, ul. Szpitalna – szacunkowa wartość: 182 035 zł, środki powiatu: 91 017,50 zł, środki gminy 91 017,50 zł, ul. Kościuszki – szacunkowa wartość: 284 087 zł, środki powiatu: 142 043,50 zł, środki gminy 142 043,50 zł.

W planach na ten rok powiat ma kolejne inwestycje w gminie Morąg i nie tylko. Już zostały ogłoszone przetargi na wyłonienie wykonawców.

– Planujemy wykonać m.in.: remont drogi w Majdanach Wielkich, remont ulicy Wróblewskiego w Morągu, remont ulicy Parkowej w Morągu,  remont drogi na odcinku Tabórz-Plichta,  remont drogi w miejscowości  Zwierzewo,  przebudowę  drogi w miejscowości Słonecznik oraz przebudowę drogi w miejscowości Kiersztanowo – wylicza Edmund Winnicki, wicestarosta ostródzki.

Z dofinansowaniem środkami Gminy Morąg, po 500 000 zł planowany jest remont nawierzchni i chodników przy ul. Leśnej od strony ul. Pułaskiego do ul. Sienkiewicza, w prawo w kierunku Orlika ul. Sienkiewicza  i druga strona od Biedronki.

– Chcemy zmodernizować odcinek ul. Parkowej (od 3 Maja w dół do alejek w parku). Odcinek ten jest w opłakanym stanie, dziurawy asfalt, nie ma normatywnego szerokością chodnika. Będzie także  nowa nawierzchnia asfaltowa od ronda olsztyńskiego co najmniej do ul. Topolowej. Jest tam najgorszy odcinek, zwłaszcza zjazd z ronda w stronę Kretowin. Przy hotelu Irena jest taki zjazd gruntowy, gdzie zatrzymują się samochody osobowe, tam chcemy wykonać zatokę postojową, z odprowadzeniem wód opadowych – mówi Tadeusz Sobierajski.

Oba samorządy planów do realizacji mają wiele. Jeżeli będą do zdobycia zewnętrzne środki, to inwestycje będą wykonywane.

–  Myślimy także o remoncie drogi do Bogaczewa, do Żabiego Rogu. Naszym priorytetem jest wykonać tych napraw i remontów jak najwięcej. Wszystko jednak zależy od pozyskania środków finansowych – dodaje Edmund Winnicki.

(red./fot. dw)