www.mediagroupinfo.pl – portal informacyjny * Najlepsza bezpłatna promocja Twojej firmy.Sprawdź. Zadzwoń. Tel. 511 086 882, redakcja@mediagroupinfo.pl lub mediagroupinfo.pl@gmail.com * SZUKAJ NAS NA FACEBOOKU

Uczennica „Bażyniaka” w centralnym etapie Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie i Obronności

Uczennica Liceum Ogólnokształcącego Nr I w Ostródzie – Wiktoria Gwiazda zakwalifikowała się do centralnego etapu Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie i Obronności, który odbędzie się w Warszawie w dniach 21 – 22 marca 1019 r.

Pisząc esej na jeden z podanych tematów z o bezpieczeństwie, licealistka z sukcesem przeszła etap szkolny. Etap okręgowy, który odbył się 7 grudnia 2019 r., w Instytucie Nauk Politycznych Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie również okazał się do przejścia po rozwiązaniu testu z zakresu wiedzy o bezpieczeństwie.

Możliwość udziału w etapie centralnym ma 10 osób z najwyższymi wynikami, a jedną z nich jest Wiktoria.

Olimpiada ta jest inicjatywą edukacyjną podjętą przez Uniwersytet Warszawski (Wydział Nauk Politycznych i Studiów Międzynarodowych) we współpracy z wiodącymi ośrodkami akademickimi z całego kraju.
Celem Olimpiady jest propagowanie wiedzy w zakresie nauk o bezpieczeństwie i nauk o obronności, kreowanie postaw patriotycznych, krzewienie zrozumienia i tolerancji wobec drugiego człowieka, a jej uczestnicy – uczniowie szkół ponadgimnazjalnych – walczą o 36 indeksów na studia w renomowanych wyższych uczelniach.

(Starostwo w Ostródzie)