www.mediagroupinfo.pl – portal informacyjny * Najlepsza bezpłatna promocja Twojej firmy.Sprawdź. Zadzwoń. Tel. 511 086 882, redakcja@mediagroupinfo.pl lub mediagroupinfo.pl@gmail.com * SZUKAJ NAS NA FACEBOOKU

Uczniowie SP nr 4 na Andrzejkach u przedszkolaków

W piątek 30 listopada, czyli w Andrzejki, dzieci z grupy „Leśne Ludki” z Przedszkola nr 6 „Pod Zielonym Parasolem” gościły w naszym przedszkolu uczniów klasy IVd ze Szkoły Podstawowej Nr 4 w Morągu wraz z wychowawczynią  Ewą Głód. Tym razem celem naszego spotkania nie było odkrywanie świata fizyki i chemii, ale wspólna zabawa andrzejkowa.

Na początku przedszkolaki i ich goście zapoznali się z pochodzeniem i tradycjami związanymi ze zwyczajem wróżenia w wieczór andrzejkowy. Następnie przy dźwiękach muzyki wszyscy przenieśli się w świat wróżb, czarów i zabawy. Za pomocą losowanych rekwizytów i obrazków można było dowiedzieć się co kogo czeka w przyszłości i czy spełnią się najskrytsze marzenia. Wiele radości przyniosły wszystkim wróżby najbardziej kojarzone z andrzejkami czyli lanie wosku przez dziurkę od klucza i ustawianie butów do drzwi. Zarówno uczniowie jak i przedszkolaki chętnie uczestniczyli w zabawach i wróżbach przygotowanych przez gospodarzy jak i gości. Zapach palonych świec i wypowiadane zaklęcia tworzyły tajemniczą atmosferę, a wszystkie wróżby przeplatane były tańcami. Nie zabrakło również poczęstunku. Słodycze chyba wszyscy lubią. Jednak pyszne rogaliki upieczone przez nasze panie kucharki jedzone były ostrożnie. Zawierały sprytnie ukryte karteczki oczywiście z wróżbami. Jak przekazała nam Ewa Głód – wychowawca klasy IV – jej uczniowie byli bardzo zadowoleni ze wspólnego spotkania. My też dziękujemy za wspaniałe towarzystwo, cukierki i przygotowane przez Was zabawy. A czy wróżby się spełnią? Czas pokaże. Pamiętajmy jednak, że wróżba to przecież zabawa i nie zawsze należy traktować ją poważnie. Najważniejsze, że miło wspólnie spędziliśmy czas. (Bożena Warcaba, Przedszkole nr 6 „Pod Zielonym Parasolem” w Morągu)