www.mediagroupinfo.pl – portal informacyjny * Najlepsza bezpłatna promocja Twojej firmy.Sprawdź. Zadzwoń. Tel. 511 086 882, redakcja@mediagroupinfo.pl lub mediagroupinfo.pl@gmail.com * SZUKAJ NAS NA FACEBOOKU

Ukradł damską torebkę. Poszukiwany 17-latek w rękach policjantów

Do Policyjnej Izby Dziecka w Olsztynie trafił 17-letni mieszkaniec Ostródy. Chłopak ukradł ze sklepu damską torebkę i próbował uciekać. Jak ustalili policjanci, kilka godzin wcześniej nastolatek z innego sklepu zabrał dwie pary butów. W trakcie interwencji okazało się, że był on poszukiwany, a na swoim koncie ma jeszcze inne wykroczenia.

Wczoraj ostródzcy policjanci otrzymali zgłoszenie o kradzieży w jednym ze sklepów obuwniczych. Ze zgłoszenia wynikało, że młody chłopak miał schować pod kurtką damską torebkę i wyjść ze sklepu nie płacąc za towar. Funkcjonariusze pojechali we wskazane miejsce i sprawdzili teren przyległy do placówki handlowej. W pewnym momencie zauważyli młodego mężczyznę, który na ich widok zaczął uciekać. Podejrzewając, że może być to sprawca kradzieży policjanci ruszyli za nim i już po chwili zatrzymali uciekiniera. 17-latek miał przy sobie kradzioną damską torebkę. Za popełnione wykroczenie kradzieży został ukarany mandatem. Towar w nienaruszonym stanie trafił z powrotem na sklepową półkę. W trakcie czynności policjanci ustalili, że 17-latek jest odpowiedzialny również za inną kradzież, do której doszło tego samego dnia. Chłopak wyniósł ze sklepu sportowego 2 pary butów, które jednak porzucił podczas ucieczki, gdy zorientował się, że sprzedawca widział, co zrobił.

Mieszkaniec Ostródy trafił do Policyjnej Izby Dziecka w Olsztynie. Jak się okazało, był  on osobą poszukiwaną przez ośrodek wychowawczy. Po wykonaniu z nim niezbędnych czynności chłopak zostanie przewieziony do placówki. (KPP Ostróda)