www.mediagroupinfo.pl – portal informacyjny * Najlepsza bezpłatna promocja Twojej firmy.Sprawdź. Zadzwoń. Tel. 511 086 882, redakcja@mediagroupinfo.pl lub mediagroupinfo.pl@gmail.com * SZUKAJ NAS NA FACEBOOKU

W SOSW w Szymanowie otworzyli sklepik szkolny „Chrupek”

W czwartek, 05.04.2018 r. w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Szymanowie odbyło się uroczyste otwarcie sklepiku szkolnego „Chrupek”. Dokonali go wicestarosta ostródzki Edmund Winnicki i dyrektor SOSW w Szymanowie Jarosław Witek. Działa on w ramach spółdzielni uczniowskiej pod opieką nauczycieli.

Sklepik czynny jest codziennie w godzinach od 9.30 do 13.30. Można w nim kupić: soki, kawę, herbatę, zdrowe, wiosenne kanapki , jogurty i inne przekąski o małej zawartości cukru i soli. Na terenie sklepiku znajduje się mini kawiarenka. Dzięki inicjatywie młodsi uczniowie będą doskonalić umiejętność dokonywania zakupów, a najstarsi – sprzedaży, co być może zaprocentuje w ich przyszłości zawodowej.

– Cieszę, że taka inicjatywa zrodziła się w placówce. To dobre rozwiązanie dla wychowanków SOSW w Szymanowie, którzy będą mogli uczyć się samodzielnego kupowania, korzystania z kawiarenki. Wszystko po to, aby przygotować uczniów do życia dorosłego – podkreśla Edmund Winnicki, wicestarosta ostródzki.

(red./SOSW Szymanowo)