www.mediagroupinfo.pl – portal informacyjny * Najlepsza bezpłatna promocja Twojej firmy.Sprawdź. Zadzwoń. Tel. 511 086 882, redakcja@mediagroupinfo.pl lub mediagroupinfo.pl@gmail.com * SZUKAJ NAS NA FACEBOOKU

Wernisaż wystawy „Barwy mojego świata”

Miejska Biblioteka Publiczna serdecznie zaprasza na do oglądania wystawy rysunku oraz malarstwa Ewy Frąckiewicz pt. „Barwy mojego świata”. Wernisaż wystawy odbył  się 6 sierpnia.

Artystka jest absolwentką Wydziału Pedagogiczno-Artystycznego na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie. Dyplom artystyczny obroniła w roku 2000 w pracowni grafiki warsztatowej u prof. Adolfa Gwozdka. Czas jaki pani Ewa poświęciła po studiach sztuce to jednak nie grafika warsztatowa lecz rysunek i malarstwo, głównie ze względów na trudność w utworzeniu własnej pracowni graficznej. Czas ten dzieliła oczywiście z pracą więc nie było w tym systematyczności. Jednak myśl o powrocie do rysowania i malowania nachodziła panią Ewę co jakiś czas i wtedy zasiadała do sztalugi. Zdarzały jej się również “czasy chude”, bez żadnych działań artystycznych. Kilka ostatnich lat dość mocno zajęła artystkę działalność rękodzielnicza, którą z resztą bardzo lubi. Tworzenie różnych przedmiotów i dekoracji ze starych desek, ozdabianie bombek i jajek wielkanocnych to coś, co pewnie zostanie z nią na zawsze.

W obecnej chwili jednak główny nacisk pani Ewa kładzie na powrót do malowania i rysowania. Głównym medium do niedawna były dla niej kredki i farby akrylowe. Od stycznia tego roku spróbowała rysunku suchymi pastelami i pochłonęły ją całkowicie. Przynajmniej na razie. Miękkość, delikatność faktury, efekt aksamitnej powierzchni po ukończeniu rysunku, to coś co ją w nich ujęło. Różnorodność tematów wynika z tego, że pani Ewa nie zakłada trzymania się tylko pejzażu czy tylko architektury. Lubi zmieniać tematykę i to daje jej również szansę pracy nad różnymi aspektami rysunku. Artystka uważa, że przede nią jeszcze sporo nauki i odkrywania możliwości tej techniki. Na wystawie jaką będziecie mieli Państwo możliwość zobaczyć, znajduje się również kilka innych prac, z wcześniejszego okresu. Miniaturki malowane akrylami oraz kilka rysunków kredkami, ołówkiem i pastelami olejnymi.

Wystawa dostępna jest w Wypożyczalni dla Dorosłych od 1 do 31 sierpnia 2019 r. w godzinach otwarcia działu.

(red./fot. Ada Metryka)