www.mediagroupinfo.pl – portal informacyjny * Najlepsza bezpłatna promocja Twojej firmy.Sprawdź. Zadzwoń. Tel. 511 086 882, redakcja@mediagroupinfo.pl lub mediagroupinfo.pl@gmail.com * SZUKAJ NAS NA FACEBOOKU

„Wigilia u Herdera”

Impreza adwentowa pod nazwą „Wigilia u Herdera”, odbywa się z okazji rocznicy śmierci patrona Muzeum w Morągu na początku grudnia. Spotkaniu temu towarzyszy prelekcja, kolędy i poczęstunkiem. Tak też było  w tym roku.

Wigilię u Herdera rozpoczęła prelekcja Angeliki Rejs, kierownik morąskiego muzeum pn. „Matka Boża karmiąca Dzieciątko – prezentacja rzeźby ludowej ze zbiorów Muzeum Warmii i Mazur”.
W dalszej części spotkania Ryszard Szurgot ze Stowarzyszenia Miłośników Muzyki im. F. Nowowiejskiego w Olsztynie zaproponował zebranym wspólne śpiewanie kolęd tych popularnych polskich jak i z innych krajów, .m.in.: ukraińskich, francuskich, niemieckich, angielskich.

Uroczystość zakończył poczęstunek przygotowany przez Stowarzyszenie Ludności Niemieckiej  „Herder” w Morągu.

„Wigilia u Herdera”, organizowana od kilku lat w Muzeum jest okazją nie tylko do świętowania i spotkania się przyjaciół i sympatyków Muzeum.

Zapraszamy na fotoreportaż z imprezy.

(red./fot. dw)