www.mediagroupinfo.pl – portal informacyjny * Najlepsza bezpłatna promocja Twojej firmy.Sprawdź. Zadzwoń. Tel. 511 086 882, redakcja@mediagroupinfo.pl lub mediagroupinfo.pl@gmail.com * SZUKAJ NAS NA FACEBOOKU

Wizyta lekarza u pierwszaków

W związku z aktualnie panującym okresem chorobowym oraz coraz częstszą nieobecnością uczniów w Szkole Podstawowej nr 1 w Morągu z powodu choroby, pierwszoklasiści postanowili przyjrzeć się bliżej tematyce zdrowia. Udało się zaprosić lekarza z przychodni Twoje Zdrowie – Natalię Fernando.

Najpierw uczniowie zastanawiali się, co ma wpływ na nasze zdrowie. Analizując wypowiedzi doszli do wniosku, że są to trzy czynniki: higiena, odżywianie i aktywność fizyczna. Następnie zastanawiali się, kto mógłby  o tym szerzej opowiedzieć. Jako pierwsze zagadnienie do omówienia uczniowie wybrali higienę. Za rzetelne źródło wiedzy uznali lekarza lub pielęgniarkę. Udało się zaprosić lekarza z przychodni Twoje Zdrowie –  Natalię Fernando. Pani doktor w przystępny sposób wyjaśniła, dlaczego należy dbać o zdrowie i jak to zrobić. Uświadomiła, że wszyscy powinni troszczyć się o swoje zdrowie niezależnie od wieku. Uczniowie byli zaskoczeni, że najmłodszy pacjent, który korzysta z pomocy  pani Natalii ma 1 dzień a najstarszy 102 lata. Następnie zaproszony gość wyjaśnił, dlaczego należy tak bardzo przestrzegać zasad higieny, po co i jak myć ręce, jak minimalizować ryzyko zarażania innych ( w jaki sposób zasłaniać buzię kichając lub kaszląc). Uzmysłowił również, że najlepszym sprzymierzeńcem w walce z zarazkami jest mydło i woda. Poza tym przypomniane zostały zasady zdrowego odżywiania, racjonalne planowanie dnia z uwzględnieniem ilości snu, nauki, zabawy. Omówione zostały również negatywne skutki korzystania z komputera  i  oglądania telewizji tuż przed pójściem spać.  Pani doktor zwróciła również uwagę na prawidłową pozycję ciała podczas siedzenia w ławce i przy biurku, a także na kontrolowanie zawartości i ciężaru plecaka. Na zakończenie zajęć dzieci otrzymały upominki oraz dyplomy dzielnych pacjentów.

(SP 1 Morąg)