www.mediagroupinfo.pl – portal informacyjny * Najlepsza bezpłatna promocja Twojej firmy.Sprawdź. Zadzwoń. Tel. 511 086 882, redakcja@mediagroupinfo.pl lub mediagroupinfo.pl@gmail.com * SZUKAJ NAS NA FACEBOOKU

Wspólne warsztaty szkoleniowe dyżurnych

W sali konferencyjnej ostródzkiej Komendy Powiatowej PSP odbyło się spotkanie robocze dyżurnych stanowiska kierowania komendanta powiatowego PSP, policji i operatorów 112 Centrum Powiadamiania Ratunkowego z Olsztyna. Warsztaty miały na celu omówienie sposobu przekazywania informacji o zdarzeniach, które są zgłaszane na numer alarmowy 112.

W warsztatach ze strony Centrum Powiadamiania Ratunkowego Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Warmińsko-Mazurskiego Urzędu Wojewódzkiego udział wzięło kierownictwo i operatorzy – koordynatorzy CPR. Z ramienia ostródzkiej komendy bryg. Piotr Wlazłowski – zastępca Komendanta Powiatowego PSP w Ostródzie wraz z naczelnikiem wydziału operacyjno – szkoleniowego i dyżurni SK KP. Ponadto w spotkaniu uczestniczył przedstawiciel KP Policji w Ostródzie. Warsztaty miały na celu omówienie sposobu przekazywania informacji o zdarzeniach, które są zgłaszane na numer alarmowy 112. Każda ze stron przedstawiła własne spostrzeżenia i wnioski z wzajemnej współpracy. Dodatkowo wspólne spotkanie pozwoliło na wymianę doświadczeń oraz wypracowanie kierunku współpracy w przyszłości.

(tekst i fot. kpt. Grzegorz Różański)