Wykłady o zdrowiu i odżywianiu młodych sportowców

MUKS Victoria Morąg serdecznie zaprasza mieszkańców Morąga i okolic na serię wykładów dotyczących zdrowia i odżywiania młodych sportowców oraz ich rodziców.

Wydarzenie ma na celu zwiększenie świadomości żywieniowej całej rodziny. Przykład idzie z góry, czyli od rodzica. A rodzice nieświadomie popełniają błędy żywieniowe, w przekonaniu, że sprzyjają zdrowiu swoich pociech. Przedstawione zostaną najnowsze doniesienia dotyczące zasad zdrowego odżywiania dzieci aktywnych oraz dorosłych. Obalimy największe mity dietetyczne. Poruszony zostanie także temat złego samopoczucia oraz konsekwencji nieodpowiednich nawyków żywieniowych. Wyjaśnimy dlaczego czasami bardzo trudno się skoncentrować i zmotywować oraz jak wspierać zdrowie i odporność młodych sportowców. Poruszony zostanie także temat badań laboratoryjnych: jak odczytywać niektóre parametry zdrowia i na co zwracać szczególną uwagę. Będzie mowa o zdrowych przekąskach, najnowszych trendach w żywieniu dzieci, no i oczywiście nie zabraknie zdrowych przekąsek
Zajęcia poprowadzi medalistka Mistrzostw Polski w Taekwondo Edyta Olszewska – doradca żywieniowy, trener personalny, edukator zdrowego stylu życia.
Wykłady będą podzielone na następujące bloki:
SOBOTA, 26 maja 2018r.
godz. 14:00 – 15:30 → blok dla dzieci
godz. 16:00 – 19:30 → blok dla rodziców
NIEDZIELA, 27 maja 2018r.
godz. 10:00 – 11:00 → blok dla rodziców z dziećmi
godz. 11:00 – 13:00 → blok dla rodziców

(red./MUKS Victoria Morąg)