www.mediagroupinfo.pl – portal informacyjny * Najlepsza bezpłatna promocja Twojej firmy.Sprawdź. Zadzwoń. Tel. 511 086 882, redakcja@mediagroupinfo.pl lub mediagroupinfo.pl@gmail.com * SZUKAJ NAS NA FACEBOOKU

Wykorzystali każdą sekundę, by ratować ludzkie życie

Policjanci podczas służby spotykają się z różnymi sytuacjami – mniej lub bardziej stresującymi. Nie brakuje wśród nich takich, gdzie zagrożone jest ludzkie życie, a do jego uratowania potrzebne jest podjęcie prawidłowej decyzji, podjętej pod olbrzymią presją czasu. Taką interwencję podjęli policjanci ostródzkiej drogówki wobec młodej kobiety, która stojąc nad torami kolejowymi chciała targnąć się na swoje życie.

Czasami jeden moment w życiu, jedno wydarzenia, bądź chwilowe załamanie, popycha ludzi do dramatycznego kroku. W poniedziałkowy (25.02.2019) wieczór do oficera dyżurnego ostródzkiej komendy zatelefonowała zaniepokojona mieszkanka powiatu i poinformowała, że jej siostra chce odebrać sobie życie, skacząc z przejścia dla pieszych znajdującego się nad torami w Ostródzie. Na miejsce oficer dyżurny natychmiast wysłał patrol ruchu drogowego. Policjanci sprawdzili kładkę i teren nasypu kolejowego w Ostródzie. Choć początkowo nikogo nie zauważyli nie opuścili tego miejsca bacznie je obserwując. Po chwili zauważyli młodą kobietę, która weszła na szczyt kładki i stanęła po zewnętrznej stronie bariery ochronnej. W tym czasie przejazd kolejowy został zamknięty i za chwilę miał nadjechać w to miejsce pociąg. Policjanci (st. sierż. Paweł Wojtania i st. sierż. Leszek Zakrzewski) mieli bardzo mało czasu na reakcję. Jednak nie wahali się ani chwili i niemal w ostatniej chwili ściągnęli kobietę w bezpieczne miejsce. Na miejsce wezwane zostało pogotowie ratunkowe. Mieszkanka powiatu trafiła do szpitala, gdzie udzielono jej niezbędnej pomocy. (KPP Ostróda)