www.mediagroupinfo.pl – portal informacyjny * Najlepsza bezpłatna promocja Twojej firmy.Sprawdź. Zadzwoń. Tel. 511 086 882, redakcja@mediagroupinfo.pl lub mediagroupinfo.pl@gmail.com * SZUKAJ NAS NA FACEBOOKU

Wyłudziły pożyczki na dane innych osób

Kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności grozi trzem kobietom, które wyłudziły pożyczki w jednej z instytucji finansowej. Jedna z kobiet była przedstawicielem tej instytucji. Teraz mieszkanki powiatu w wieku 46-58 lat ze swojego postępowania będą tłumaczyły się przed sądem.

Ostródzcy policjanci z Zespołu ds. Walski z Przestępczością Gospodarczą i Korupcją zakończyli sprawę oszustwa. Trzy kobiety w wieku od 46 do 58 lat z instytucji finansowej zajmującej się udzielaniem pożyczek pieniężnych wyłudziły zobowiązania na kwotę kilku ponad 8 tysięcy złotych. Jedna wynika z ustaleń policjantów jedna z tych kobiet była przedstawicielem tej instytucji i udzieliła pozostałym dwóm paniom pożyczki. Kobiety, w związku z tym, iż na siebie nie mogły zaciągnąć zobowiązania posłużyły się danymi innych osób i podrobiły ich podpisy.

Kobiety przyznały się do zarzucanych im czynów. Podczas przesłuchania tłumaczyły, że planowały spłacić zaciągnięte pożyczki.

Teraz podejrzanymi o oszustwo kobietami zajmie się sąd. Za tego typu przestępstwa kobietom grozi kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności oraz obowiązek naprawienia szkody. (KPP Ostróda)