Wypadek drogowy z udziałem rowerzysty

Policjanci pracowali na miejscu wypadku drogowego, do którego doszło w okolicach miejscowości Gierzwałd. Kierowca forda zderzył się czołowo z rowerzystą.

Do zdarzenia doszło wczoraj (16.11.2020 r.) około godz. 16:30 w okolicach m. Gierzwałd. Według wstępnych ustaleń pracujących na miejscu policjantów, kierowca forda w celu uniknięcia najechania na tył poprzedzającego go pojazdu zjechał na przeciwległy pas jezdni, gdzie zderzył się czołowo z jadącym z naprzeciwka rowerzystą. Kierowca jednośladu z urazem głowy został przetransportowany do szpitala. Jak okazało się, był nietrzeźwy. Badanie wykazało ponad 2,5 promila alkoholu w jego organizmie. Ponadto, poruszał się on bez oświetlenia. Policjanci wyjaśniają wszystkie okoliczności tego zdarzenia.

Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu drogowego o zachowanie ostrożności i rozwagę na drodze, jak również o przestrzeganie obowiązujących przepisów drogowych. Pogarszające się warunki pogodowe i szybko zapadający zmrok sprawiają, że kierowcy znacznie później dostrzegają pieszych i rowerzystów. Musimy pamiętać, żeby o tej porze roku szczególnie zwracać uwagę na to, by mieć na sobie elementy odblaskowe. Nawet najmniejszy odblask sprawia, że jesteśmy bardziej widoczni, a co za tym idzie- bezpieczni.

(KPP Ostróda)