www.mediagroupinfo.pl – portal informacyjny * Najlepsza bezpłatna promocja Twojej firmy.Sprawdź. Zadzwoń. Tel. 511 086 882, redakcja@mediagroupinfo.pl lub mediagroupinfo.pl@gmail.com * SZUKAJ NAS NA FACEBOOKU

Wystawa promująca “Morąg Moje Miasto”

W galerii ratuszowej w Morągu odbył się wernisaż wystawy pt.: „Morąg moje miasto”. Na wystawie zaprezentowano prace powstałe w ramach zadania realizowanego przez TPD w Morągu, w szczególności jego placówki: Warsztat Terapii Zajęciowej i Środowiskowy Dom Samopomocy w Morągu. Zadanie współfinansowane jest z budżetu Gminy Morąg.

Każdego roku w ramach zadania powstają różne prace przedstawiające walory architektoniczne Morąga. Co roku wystawa odbywa się po tytułem: „Morąg moje miasto”.

Wykonawcami prac są uczestnicy: Warsztatu Terapii Zajęciowej w Morągu, Warsztatu Terapii Zajęciowej w Morągu Fila w Małdytach oraz  Środowiskowego Domu Samopomocy w Morągu.
Oficjalnego otwarcia wystawy dokonał Burmistrz Morąga – Tadeusz Sobierajski, który powiedział, że każdego roku prace są inne. Potwierdziła to prezes TPD Krystyna Sałak, która dodała, że zmieniają się uczestnicy, zmienia się kadra i zmieniają się prace prezentowane na wystawie.

Prezes TPD podziękowała wykonawcom: kadrze i instruktorom z Warsztatu Terapii Zajęciowej i Środowiskowego Domu Samopomocy za wkład pracy włożony w realizację całego projektu i przygotowanie wystawy.

– Wykonują dobrą pracę i solidne zadanie w ramach realizacji zadań własnych gminy poprzez organizacje pozarządowe. Z żalem przyznaję, że nie ma już oferty tej organizacji na przyszły rok. Jest to wybór i decyzja Towarzystwa Przyjaciół Dzieci, Warsztatów Terapii Zajęciowej – powiedział nam Tadeusz Sobierajski, Burmistrz Morąga.

Krystyna Sałak powiedziała, że nie został złożony wniosek na kolejny rok, ponieważ organizacja przechodzi reorganizację. Dodała także, że mimo braku wsparcia finansowego ze strony lokalnego samorządu organizacja będzie chciała we własnym zakresie takie prace wykonać i zorganizować wystawę.

Projekt współfinansowany jest z budżetu Gminy Morąg. (red./fot. dw)